Darmowa dostawa od 200,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Biała szałwia i jej magiczna moc oczyszczenia

2023-04-09
Biała szałwia i jej magiczna moc oczyszczenia

Czym jest biała szałwia, czyli wonne kadzidło Indian Nawajo?

Biała szałwia głownie znana jako "Indian Sage" lub "Sacred Sage" to roślina z rodziny astrowatych, a dokładniej z rodzaju Salvia. Głównie występuje w Ameryce Północnej, zwłaszcza na obszarze Zachodnich Stanów Zjednoczonych i Meksyku. Roślina ta jest ważnym składnikiem wielu tradycyjnych kultur indiańskich i wierzeń plemiennych.

Wiele plemion indiańskich korzysta z palenia białej szałwii w ceremoniach duchowych i magicznych rytuałach oczyszczających. Używanie szałwii białej występuje również w obrzędach modlitewnych. Biała szałwia ma przyjemny zapach i aromatyczny dym. Spopularyzowała się również poza społecznościami indiańskimi jako składnik wielu produktów, takich jak kadzidła lub olejki eteryczne.

W tradycji indiańskiej jest uznawana za świętą roślinę, a same liście szałwii służą do oczyszczania energii. W trakcie ceremonii lub rytuałów, osoba przewodząca może użyć palącej się szałwii indiańskiej do okadzenia siebie i uczestników, oczyszczenia aury, przedmiotów czy przestrzeni.

Współcześnie okadzanie szałwią jest popularne, a sama roślina jest dostępna w formie kadzideł, palonych wiązek lub w postaci olejków eterycznych. Jednak w związku z popularnością i powszechnym użyciem, ważne jest, aby szanować i rozumieć znaczenie, jakie ma dla kultur indiańskich, i okadzać siebie i przestrzeń z szacunkiem i tradycjami.

 

 

 

Jakie jest pochodzenie białej szałwii?

Biała szałwia pochodzi z południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych, jej nazwa łacińska to Salvia Apiana. Rośnie głównie w stanie Kalifornia. Amerykanie używali kadzidła z białej szałwii do swoich rytuałów, aby pozbyć się złych energii. To także święte ziele Indian Nawaho. Roślina jest spokrewniona również z miętą.

Jak wygląda biała szałwia?

Pęczek białej szałwii, jak sama nazwa wskazuje ma białe liście, obficie pokryte białawymi włoskami. W sprzyjających warunkach osiąga wysokość około 100 centymetrów. Liście białej szałwii po potarciu są pełne aromatu. Roślinę się suszy, a następnie suche liście szałwii zamienia w kadzidło lub dodaje do mieszanek ziołowych.

 

 

Jaki jest zapach białej szałwii?

Zapach szałwii białej jest mocno aromatyczny, a także kadzidlany, intensywniejszy niż zapach drewna palo santo, bardziej ziołowy. Zapach Palo Santo jest częściej opisywany jako słodki, drewniany, z nutami cytrusowymi.

Dzięki temu, że biała szałwia ma przyjemny zapach, powstało wiele kadzideł oraz olejków eterycznych z jej dodatkiem, aby pomóc osobom zainteresowanym duchowością odmienić atmosferę, pomóc przy wzmocnieniu intuicji, umysłu i duszy. Są to tak zwane rytuały dla duszy.

 

Jakie właściwości lecznicze ma biała szałwia?

Pęczek białej szałwii ma właściwości przeciwbakteryjneprzeciwutleniające. Okadzanie białą szałwią zapobiega również drobnoustrojom. Dodatkowo jej dym oczyszcza płuca i zatoki.

Za cenne właściwości białej szałwii odpowiada cyneol. Dzięki niemu możemy stosować białą szałwię także do odkażania ran. Cyneol ma również działanie uśmierzające bólprzeciwzapalne oraz rozkurczowe, dlatego biała szałwia jest cennym lekarstwem w medycynie niekonwencjonalnej (tradycyjnej). Często praktykuje sie używanie szałwii białej przy produkcji tabletek na ból np. gardła.

Jakie są właściwości oczyszczające kadzidła naturalnej białej szałwii? Wierzenia plemienne

Stosowanie szałwii białej jest dobre aby pozbyć się złych energii. Oczyszczające właściwości szałwii białej wpływają na spokój, dobrą energię. Jak najbardziej możemy potraktować ją również jako naturalne kadzidło.

Jak wygląda magiczny rytuał oczyszczania? Okadzanie białą szałwią

Rytuał okadzania białą szałwią doskonale wpływa na wibracje, wywołuje pozytywną energię. Przy okadzaniu szałwią należy oczyścić siebie - okadzamy się od dołu do góry, z przodu i z tyłu ciała, zataczając przy tym koła w lewą stronę, w miejscach głównych czakr. Po takim oczyszczaniu dymem białej szałwii wskazana jest kąpiel z dodatkiem soli.

 

Jaki jest cel magicznego rytuału z kadzidłem?

Palenie białej szałwii używane jest w rytuałach mających zapewnić dostatek. Ponadto wykorzystywana jest do oczyszczania przestrzeni np. mieszkania czy miejsca pracy ze złych mocy oraz negatywnej energii.

Jak się pali białą szałwię?

  1. Wybieramy odpowiednie kadzidło roślinne. To powinno być ziele pełne aromatu. Roślina powinna mieć liście duże, suche, czyste. Przy zakupie powinniśmy zwrócić uwagę czy jest pęk ładny, suchy.
  2. Rozpal pęczek szałwii: Na początku zapalmy naszą ulubioną świecę, a następnie płomieniem świecy podpalamy białe liście szałwii, trzymając je w prawej ręce, czekając na aromatyczny zapach. Jeśli powstanie płomień gasimy go w taki sposób, aby pozostawić dymiące się liście. Jeśli chodzi o przechowywanie to jest ono bardzo proste - liście białej szałwii należy przechowywać w suchym i przewiewnym miejscu.

 

Jak oczyścić mieszkania białą szałwią? Magiczny rytuał dla duszy

Przeprowadzając oczyszczanie energii najpierw musimy ustalić mantrę, zaklęcie, które będziemy wypowiadać podczas rytuału.

Gdy będziemy już gotowi, odpalamy od płomienia liście, a następnie zaczynamy oczyszczanie od drzwi wejściowych. Kierujemy się ruchem odwrotnym do wskazówek zegara i okadzamy wszystkie ściany. Kończymy naszą ceremonię ponownie przy drzwiach wejściowych.

Co daje okadzenie białą szałwią? Okadzanie zwiększa duchowość i świadomość. Korzystnie wpływa na koncentrację, skupienie, nadaje balans otaczającej nas energii. Biała szałwia uwalnia także się od złych emocji, które w danej chwili nam towarzyszą.

 

 

Czy biała szałwia rośnie w Polsce?

W Polsce jest możliwa uprawa białej szałwii, gdyż pozwalają na to nasze warunki klimatyczne. Jednak musimy mieć na uwadze to, iż ta uprawiana w naszym kraju może nie mieć już takich oczyszczających właściwości, jak ta z siedlisk Salvia Apiana położonych w górach Arizony. Szałwia z naturalnego środowiska tworzy pęk ładny, pełen aromatu.

Czy biała szałwia jest bezpieczna?

Pełna aromatu szałwia często stosowana jest przed rytuałem np. jogi, jako oczyszczenie energii. Jest w 100% bezpieczna. Musimy uważać jedynie aby dymiące kadzidło odstawiać w bezpiecznie, odpowiednie miejsce.

Jakie jest kadzidło z szałwii białej? Kadzidło White Sage

Oczyszczanie przestrzeni białą szałwią może również odbywać się za pomocą kadzideł z dodatkiem szałwii. Taki produkt nadal zawiera lecznicze właściwości szałwii białej i z powodzeniem można nimi przeprowadzać ceremonie duchowe i uzdrawianie ciała. Takie kadzidło zawiera ciekawszy, ale nadal aromatyczny zapach.

Biała Szałwia

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023
pixel