Darmowa dostawa od 200,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czym jest tarot? - czyli teoria tarota.

2023-09-12
Czym jest tarot? - czyli teoria tarota.

Czym jest tarot?

Tarot jest systemem opartym na losowym dobieraniu kart i ich interpretacji. Działa na podstawie zrządzenia losu.  Zakładamy oczywiście, że karty są tasowane poprawnie. 

Czy przyszłość jest przepowiadana na podstawie przypadku?

Jest to w dużym stopniu prawdziwe stwierdzenie, zgodne z rzeczywistością. Dzięki kartom tarota odnajdujemy wartościowe, podświadome myśli, których inaczej nie bylibyśmy świadomi, gdyby nie praktyka tarota. Jednakże jest to zdecydowanie bardziej złożony system oparty również na określonym modelu czasu, który został omówiony poniżej.

Jaki jest czas w Tarocie?

Czas w tarocie jest określany jako wieczność. Bardzo dobrze obrazuje to poniższy obrazek. Czas ludzki jest liniowy, co reprezentuje prosta linia. Od linii odchodzą odgałęzienia, są to możliwości różnych zdarzeń, jak ludzki los może się potoczyć. Tło dookoła to wieczność, czyli inaczej czas w tarocie. Z punktu widzenia wieczności każde wydarzenie na ludzkiej linii czasu dzieje się „teraz”. Czyli w tej samej chwili. Dokładnie z tego powodu tarot widzi wszystko co było, jest i będzie, a wróżki są wstanie przepowiedzieć przyszłość, jak i określić naszą teraźniejszość i przeszłość.

Czas w tarocie


Oznacza to, że zadając pytanie - Czy powinienem zjeść obiad w określonej restauracji ? I wylosować kartę 10 Mieczy, która sugeruje, że NIE powinno się tam jeść, to znaczy, że ta karta, w tym miejscu i czasie  była "przeznaczona" od początku, a wszystkie zdarzenia z życia pracowały razem, aby doprowadzić do tego konkretnego momentu i dać znaki oraz podpowiedzi ze sfery astralnej lub duchowej (Duchy, Bóg, Wszechświat, Siła Wyższa).

Jak działa tarot?

Tarot działa jak narzędzie. Przekazuje znaki, które dostajemy od wszechświata i pozwala interpretować  je, w celu lepszego zrozumienia własnego ja oraz osobistej drogi życiowej. Umożliwia ludziom komunikację z Siłą Wyższą, która decyduje o wszystkich wydarzeniach i manipuluje nimi,aby doprowadzić do „przeznaczenia”.


Siła Wyższa może być uznawana za świadomą, żywą istotę lub nieświadomy byt, znajdujący się w innej strefie. Nie ma to jednak wpływu na rolę, jaką pełni w ludzkich życiach oraz jego możliwości.

Czy wierzyć w Tarota?

To czy wierzymy w tarota lub nie, nie ma wpływu na jego impakt w ludzki świat i życie. Również sposób w jaki rozumiemy jego działanie, nie przekłada się na efekty.  Sposób, w jaki ktoś postrzega tarota, naprawdę nie ma znaczenia. Jedyne, co jest istotne, to fakt, że tarot działa.


Tarot jest niezawodnym, stabilnym systemem interpretacji wydarzeń, które otaczają nasze codzienne życie. Jest również na tyle elastyczny, że nie trzeba zastanawiać się nad tym, jak działa, aby z niego korzystać.

Kto może czytać Tarota?

Nie ma nic nadprzyrodzonego w czytaniu tarota. Nie potrzeba specjalnych zdolności, aby zacząć czytać karty. Choć czytanie tarota, jest nazywane wróżeniem, to nie ma takiej potrzeby, aby osoba stawiająca karty była wróżką, ponieważ ta praktyka nie ma nic wspólnego z magią. Wróżenie to umiejętność, której można się nauczyć, a nie wrodzony dar.

Jak zacząć czytać tarota? - Podstawowe porady dla początkujących.

  • Wizualne elementy na karcie ujawnią jej znaczenie. Niektóre talie są łatwiejsze do zrozumienia graficznie niż inne, a niektóre talie nawet zamieniają tradycyjnie negatywne karty na pozytywne. Dlatego ważne jest, aby wybrać talie, z którą się łatwo utożsamić.
  • Warto uczyć się, korzystając z dużych układów kart. Posiadanie piętnastu kart przed sobą zmusza do nauki każdej karty oraz poznania, jak może zmienić swoje znaczenie w zależności od kart, które jej towarzyszą. To również pomaga wyjść początkowej fazy krótkich trzykartowych rozkładów.
  • Nie należy wątpić w swoją intuicję. Najczęściej pierwsze wrażenie z czytania będzie prawidłowe. Drugie przemyślenia mogą zrujnować cały proces wróżenia.
  • Najlepiej wybrać talię, z którą prawdziwie można się zżyć. Jest to kluczowe dla procesu rozwoju. W miarę rozwoju, interpretacja talii i jej kart będzie się zmieniać i dojrzewać, co ułatwi lepsze czytania.

Więcej o tarocie dowiesz się z artykułu Kompendium wiedzy o kartach tarota.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
pixel