Darmowa dostawa od 200,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czym są Karty Wyroczni?

2023-04-09
Czym są Karty Wyroczni?

Czym są Karty Wyroczni - karty do wróżenia?

Karty Wyroczni to forma kartomancji stosowana we wróżbach. Występują one w postaci talii kart do wróżenia. W odróżnieniu od tradycyjnego Tarota, w którym talia zawiera 78 kart i ustalone symbole, oryginalne karty wyroczni nie posiadają określonych znaczeń. Co więcej wymiary kart są inne, a same karty wyroczni posiadają różną liczbę kart. W przypadku kart wyroczni nie ma również kart Wielkich Arkanów czy Małych Arkanów, jak w talii Tarota. Charakterystyczne dla talii wyroczni jest to, że ich tematyka może być zupełnie dowolna: od talii aniołów po bohaterów mistycznych, talii zwierzęcych, roślinnych czy anielskich. Nie wiążą się z tym żadne ograniczenia. Dużo osób uważa, że wróżenie z kart wyroczni jest bardzo swobodne i dodatkowo łatwiejsze, a to dzięki innemu znaczeniu kart. Zawsze przy zakupie dołączona jest książeczka objaśniająca opisy kart. Istnieją nawet talie, które mają wyraźnie zarysowane chrześcijańskie podteksty. Karty przedstawiają ilustracje, numer karty, a także kluczowe hasła na przykład: otwórz się, kochaj siebie czy wschodzące słońce. Karty wyroczni umożliwią nie tylko wgląd w przyszłość, ale również w naszą podświadomość i pomagają odkryć i zrozumieć samych siebie. Czytaj dalej i odkryj karty wyroczni, a sztuka wróżenia nie będzie miała przed Tobą tajemnic. Wyrocznia czeka na Ciebie.

 

Jaka jest historia ?

Dokładna data powstania nie jest sprecyzowana. Wiemy jednak, że ich pochodzenie sięga czasów, kiedy same karty nie istniały. W starożytnej Grecji termin "Wyrocznia" miał istotne znaczenie dla ludzi - było ono symbolem Boga, który przepowiadał przyszłość. Wiązano go z Apollem, greckim Bogiem światła, wiedzy i harmonii. W tamtym czasie ludzie często odwiedzali świątynie w poszukiwaniu pomocy i wskazówek, co do swojego życia. Tam też otrzymywano porady od kapłanów i kapłanek.

Karty do wróżenia pochodzą z Europy Zachodniej, głównie z Francji. Na początku XIX wieku mówiono o talii Kart Lenormand, która była pionierem w drukowanych taliach. Wkrótce zaczęły być one wykorzystywane i praktykowane w sztuce wróżenia, m.in. Karty Old Lenormand. Talia złożona była z 32 kart, a same wymiary kart były mniejsze od klasycznych.

Old Lenormand

Jak wróżyć z Kart do wróżenia?

Zazwyczaj używając Kart Wyroczni wyciąga się jedną lub kilka kart, zadając konkretne pytanie. Ważne jest, aby okadzić karty szałwią lub palo santo. Używanie kart jest bardzo proste, jednak należy odpowiednio wybrać talię i zadać sprecyzowane pytanie, ponieważ nadaje ono kontekst do interpretacji. Co ciekawe mądrość wyroczni umożliwia nie zadawanie pytań - wystarczy poprosić karty do wróżenia o inspirację i radę.

Dlaczego warto wykorzystać mądrość wyroczni?

Plusem używania kart jest to, że jest to metoda znacznie prostsza niż Tarot, a dodatkowo nie wymaga uprzedniej wiedzy, a każdy zestaw zawiera książeczkę objaśniającą. Nie trzeba poznawać talii złożonej z 78 kart i uczyć się ich pojedynczych treści kart, zatem jest to doskonała metoda wróżenia dla tych, którzy nie byli w świecie kart Tarota. Dodatkowo ci, którzy posiadają już jakąś wiedzę w zakresie kart do wróżenia mogą dopełniać swoje wróżby poprzez właśnie mądrość wyroczni. Bowiem wróżby wyroczni potwierdzają wiele rzeczy z tarotowych wróżb, nadając im nowe spojrzenie na daną sytuację, wskazując na szerszą perspektywę, z tego powodu karty te są bardzo cenione w świecie kart Tarota.

Jakie pytania warto zadać podczas wróżenia z Kart ?

Podczas wróżenia z kart, warto zadawać pytania, które są istotne dla twojego życia, wtedy karty pomogą Ci w głębokich przemyśleniach i dostarczą wskazówek dotyczących sytuacji, w których się znajdujesz. Warto pamiętać, że kart wyroczni używamy zadając pytania otwarte, skoncentrowane na twoim rozwoju osobistym i duchowym, oraz pozostawiać miejsce na interpretację symboli i znaczeń kart, wtedy przesłania kart wyroczni na pewno będą łatwe w odczycie. Dodatkowo unikaj pytań, które dotyczą prywatnych informacji innych osób lub takich, które wydają się być manipulacyjne.

Jakie są dostępne karty Wyroczni? Sklep: Karty Wyrocznie

Istnieje wiele przepięknie ilustrowanych kart wyroczni z monochromatycznymi lub pełnokolorowymi kartami zawierające anioły i inne boskie stworzenia. Jednak wybór idealnej talii kart opiera się na dopasowaniu energii. Przeglądając liczne talie kart warto spróbować odczytać, która najbardziej z nami rezonuje oraz sprawdzić jakie emocje karty wyroczni w nas wywołują. Podczas przeglądania warto zadać sobie pytania: "Co do mnie przemawia? Co wywołuje moje imię? Które obrazy są w jakiś sposób ze mną zgodne, przemawiają do mnie?" Dzięki licznym taliom kart, mamy ogromny wybór i możemy sami dowolnie dobrać kolorowe karty. Dostępne karty wyroczni - sklep: karty wyrocznie.

Jak łączyć wróżenie z Kart Wyroczni z talią kart Tarota?

Sztuka wróżenia opiera się na umiejętności łączenia kart. W tym przypadku połączenie mądrości wyroczni z Tarotem może być fascynującym i głębokim doświadczeniem, które dostarcza dodatkowych warstw znaczeń i interpretacji. Możesz wykorzystać zestaw mądrości wyroczni lub nawet karty Lenormand jako karty kluczowe, które rzucają światło na ogólną tematykę lub przesłanie rozkładu tarota. Odkryj karty i rozpocznij interpretację pozostałych kart tarota w kontekście jej symboliki, starając się odnaleźć powiązania i głębsze znaczenie w rozkładzie. Każda wyrocznia czeka na połączenie z innymi kartami.

Fairy Lenormand Oracle Cards

Fairy Lenormand Oracle Cards to oryginalne karty wyroczni, które opierają się na tradycyjnym systemie Lenormand, ale z uroczym i bajkowym twistem. Są to bogato ilustrowane karty wyroczni stworzone przez autorkę Markus Catz i ilustratorkę Tali Goodwin, zawierają obrazy inspirowane światem baśni i magicznymi stworzeniami. Każde przesłanie kart wyroczni jest nasycone symboliką, co pozwala na interpretację różnorodnych aspektów życia i przyszłości. Fairy Lenormand Oracle Cards mogą być używane do wróżenia, otrzymywania wskazówek i uzyskiwania perspektywy na różne kwestie, a także stanowią ciekawe narzędzie dla miłośników baśni i magii.

Fairy Lenormand Oracle Cards

Oracle of Visions

Oracle of Visions to talia wyroczni stworzona przez autora Ciro Marchetti, to mistyczne i artystyczne narzędzie do wróżenia, które łączy w sobie elementy tarota, mistycyzmu i symbolizmu. Są to karty wizjonerskie, bogato ilustrowane i nasycone detalami, dzięki czemu te karty wyroczni umożliwią różnorodne interpretacje i głębsze zrozumienie nurtujących kwestii. W tym przypadku kart wyroczni, karty nie są ograniczone tradycyjnymi znaczeniami tarota, co daje większą elastyczność w interpretacji i pozwala na bardziej intuicyjne podejście do wróżenia. Te karty do wróżenia przyciągają zarówno miłośników tarota, jak i tych, którzy poszukują bardziej osobistych i mistycznych odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości czy duchowego rozwoju.

Oracle of Visions

Czym się różni Wyrocznia od talii kart Tarota?

Karty Tarota (tarot sklep), jako jedne z kart do wróżenia, przede wszystkim mają tendencję do posiadania "struktury tradycyjnej" i wspólnych znaczeń. W Tarocie w zależności od sztuki lub tematu talii kolorowe karty mogą się różnić, ale często interpretacja kart jest bardzo podobna. Natomiast pełnokolorowe karty wyroczni nie mają tak podobnej interpretacji. Wróżby wyroczni są "swobodnie płynące", często posiadają bardzo szeroko rozumiany odczyt i mogą być interpretowane na wiele różnych sposobów. Przepięknie ilustrowane karty zawierają ogrom znaczeń, rodzajów i treści, od aniołów po smoki.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023

Polecane

Fairy Lenormand Oracle

Fairy Lenormand Oracle

65,00 zł brutto/1szt.1300 pkt.
Old Lenormand Promocja

Old Lenormand

32,70 zł brutto/1szt.654 pkt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 50,30 zł/1szt.-34% Cena regularna: 50,30 zł brutto/1szt.-35%
Oracle of Visions

Oracle of Visions

97,90 zł brutto/1szt.1958 pkt.
pixel