Darmowa dostawa od 200,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie znaczenie mają łapacze snów i jak je zrobić?

2023-04-09
Jakie znaczenie mają łapacze snów i jak je zrobić?

Co to jest łapacz snów i jakie jest jego znaczenie?

Oryginalny łapacz snu (dreamcatcher) powstał wiele wieków temu, w czasach plemienia Ojibwe, ale obecnie cieszy się ogromną popularnością jako element zawierający magiczne właściwości. Pierwszy łapacz snów był częścią kultury rdzennych plemion i stanowił amulet Indian, który miał za zadanie przyciągać dobre sny i gwarantować spokojny sen. W dzisiejszych czasach istnieje wiele sklepów oferujących personalizowane łapacze snów lub warsztatów, które uczą jak zrobić domowy łapacz snów, który jest często używany jako dekoracja dziecięcego pokoju. Ostatnimi czasy temat łapaczy snów zyskał na popularności, dlatego jeśli poszukujesz narzędzia do przyciągania dobrych snów, poniżej znajdziesz odpowiedzi jak wygląda tworzenie łapaczy snów i jakie jest działanie.

Jak zrobić prawdziwy łapacz snów?

Indiański łapacz snów stał się bardzo popularną ozdobą, dlatego coraz więcej osób zastanawia się jak wykonać dekoracyjny łapacz snów lub łapacz snów makrama. Do tworzenia łapaczy snów nie musisz wykazywać się niebywałymi zdolnościami manualnymi, aby wykonać prosty lecz idealny łapacz snów. Bardziej skomplikowane konstrukcje jak drewniane łapacze snów z imieniem jako dekoracja sypialni dziecka mogą przysporzyć odrobinę trudności, jednak podstawowe konstrukcje będą dużo łatwiejsze w wykonaniu.

Jeśli chcesz wykonać prosty, dekoracyjny łapacz snów potrzebujesz serwetkę lub inny materiał, okrąg i sznurek. Wystarczy owinąć okrąg materiałem i obwiązać sznurkiem. Dodatkowo można dodać piórka. Rozmiar łapacza snów nie ma znaczenia, w ten sposób możesz wykonać zarówno mały, jak i duży łapacz snów.

Gdzie powinien wisieć łapacz snów? Znaczenie łapacza snów:

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie jest znaczenie łapacza snów to świetnie trafiłeś. Oryginalny łapacz snów pochodzi z kultury rdzennych plemion Indian. Wierzyli oni, że stanowi rodzaj amuletu zapewniającego spokojny i bezpieczny sen, więc miał dla Indian znaczenie symboliczne. Indiański łapacz miał przyciągać tylko dobre sny, a zatrzymywać koszmary i złą energię. Łapacze to nie tylko popularna pamiątka, ale amulet Indian, który jest odstraszaczem snów.

Wieszanie łapaczy snów najlepiej zaplanować na łóżkiem, aby mógł spełniać swoją podstawową rolę - amuletu zatrzymującemu złe sny. Według tradycyjnych wierzeń tylko łapacz snów powieszony nad łóżkiem jest w stanie zadziałać, czyli odgonić koszmary. Dobrym miejscem, aby umieścić prawdziwy łapacz snów dla uwolnienia pełnego potencjału snu, jest zawieszenie go w pokoju dziecka, gdzie zapewni dobre sny. Obecnie temat łapaczy snów rośnie na popularności, ponieważ ręcznie wykonane łapacze snów stanowią piękny element dekoracyjny. Czarny łapacz snów to dla wielu najnowszy krzyk mody wnętrzarskiej, najlepiej taki przedstawiający nocne niebo.

Piękne łapacze snów dedykowane są osobom, które chcą czerpać szczęście amuletów i zapewnić sobie i swojej rodzinie spokojny sen.

Czy łapacz snów jest zły?

Podobno łapacz snów cieszy się złą sławą, szczególnie przez bardzo religijne osoby. Wierzą one, że łapacze snów makrama posiadają diabelską moc. Jeśli jednak Ty uważasz, że przyozdobiony w piórka personalizowany łapacz snów z imieniem dziecka dobrze wyglądałby w Twoim wnętrzu, po prostu go kup. Obecnie wieszanie łapaczy snów jest bardzo popularne, więc nie powinno stanowić to problemu. Nie jest to niebezpieczny przedmiot, a jedynie dekoracja z pozytywnym wydźwiękiem i nic nie stoi na przeszkodzie, aby powiesić łapacz snów jako element dekoracyjny. Standardowo ochronny łapacz snów dla Indian był wyłącznie czymś dobrym i pomocnym. Czytając legendę plemienia z Ameryki Północnej można wywnioskować, że był formą tradycyjnego wyposażenia domu.

Jak zrobić łapacze snów na szydełku?

Sprzedaż pięknych łapaczy snów to obecnie rosnący biznes. Łapacze snów wykonane samodzielnie np. na szydełku będą jednak zdecydowanie większą satysfakcją dla Ciebie niż te kupione. Domowy łapacz snów będzie nie tylko ozdobą, ale również ciekawostką dla gości. Może również pełnić oryginalny prezent od serca, np. do pokoju dziecka boho. Pierwszym elementem przy produkcji łapacza powinna być nauka szydełkowania, czyli tworzenia łańcuszków, półsłupków i słupów. Jeśli te elementy masz już opanowane z pewnością uda ci się poprowadzić je w koło, aby go wyszydełkować. Natomiast jeżeli szydełkowanie okaże się mało interesujące, pamiętaj, że wiele sklepów może się pochwalić bogatą ofertą.

Jak działa łapacz snów? Ochronny łapacz snów

Indiański łapacz snów ma za zadanie odganiać złe sny. To jego podstawowa funkcja według tradycyjnych indiańskich wierzeń. Komercyjne natomiast pełnią głównie funkcję ozdobną. Doskonale wpisują się w mieszkania w stylu boho lub gdzie króluje etniczny styl. W tym przypadku kolor łapacza snów może mieć znaczenia, dla wierzeń nie była to istotna kwestia.

Czy kolor łapacza snów ma znaczenie? Rodzaje łapaczów snów

Kolor łapacza snów tradycyjnie jest interpretowany w kontekście symboliki i wierzeń różnych kultur, zwłaszcza wśród tubylczych społeczności Ameryki Północnej. Chociaż różne źródła mogą przypisywać różne znaczenia kolorom, nie ma jednoznacznej, powszechnej interpretacji.

  • Biały: Biały łapacz snów symbolizuje czystość, niewinność i nowe początki.
  • Czarny: Czarny oznacza tajemnicę, ochronę przed złymi snami lub ukierunkowanie na wewnętrzną mądrość.
  • Czerwony: Czerwony łapacz snów symbolizuje energię, pasję, miłość i siłę.
  • Niebieski: Niebieski łapacz symbolizuje spokój, prawdę i ochronę.
  • Zielony: Zielony łapacz snów kojarzy się z naturą, płodnością, harmonią i wzrostem.
  • Żółty: Może oznaczać radość, optymizm i pozytywną energię.

Zielony łapacz snów

Łapacz snów

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023
pixel