ZMIENIAMY SIĘ DLA CIEBIE - SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ JEST CHWILOWO WYŁĄCZONE. DOTYCHCZASOWE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE JAK ZWYKLE, BEZ UTRUDNIEŃ.
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kim jest Ciro Marchetti i jaki jest jego związek z Tarotem?

2023-04-09
Kim jest Ciro Marchetti i jaki jest jego związek z Tarotem?

Kim jest Ciro Marchetti?​

To artysta włoskiego pochodzenia i ilustrator, którego prace możemy znaleźć na dziełach przedstawiających karty Tarota oraz innych ilustracji związanych z ezoteryką. Urodził się w 1958 roku we Włoszech, ale obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych. Jego prace są cenione za ich piękno, detalizację i bogatą symbolikę.

Ciro Marchetti pracuje nad ilustracjami za pomocą sztuki cyfrowej z którą eksperymentuje, tworząc swój własny i osobisty styl. Dodatkowo Ciro Marchetti ożywił wiele różnych talii Tarota m.in. Tarot Grand Luxe, Boski Tarot, czy Gilded Tarot, który możemy spotkać również w mini edycji talii. Nie można również zapomnieć o talii Gilded Reverie. W większości prac opiera się na tradycji Tarota Rider, choć czasami sięga do symboliki Lenormand lub Tarota marsylskiego. Co więcej, wiele z jego obrazów stało się plakatami lub puzzlami, a jego dzieła można obejrzeć w linku do jego strony internetowej.

 

Jak Ciro Marchetti pojmuje Tarota?

Oprócz swojej korporacyjnej ścieżki Ciro Marchetti zawsze z pasją zajmował się ilustracją. Przez ostatnie kilka lat wykorzystuje swoje doświadczenie z mediami cyfrowymi w celu indywidualnego realizowania procesu twórczego, a także wykonywania ilustracji, na przykład książek ezoterycznych lub talii które są idealne do różnych rozkładów Tarota.

Zarówno Tarot jak i Lenormand mają wspólny mianownik pochodzenia związanego z grą. To wydaje się odpowiednie, gdy weźmiemy pod uwagę, że tak jak w wielu aspektach życia, bez względu na to jak bardzo jesteśmy lub nie jesteśmy wykwalifikowani, jak ciężko pracujemy w porównaniu z innymi, ostatecznie sukces jest wciąż uzależniony od kart, które nam rozdano lub od rzutu kostką, w przenośni i dosłownie.” Artysta stara się poprzez ciepłe blaski i raczej idealistyczne przedstawienie przekazać symbolikę, która, jak uznaje, jest znacznie głębsza niż to, co tworzy on sam.

Ciro Marchetti artysta zwraca także uwagę na to, jak ważny jest wybór talii i rozkładów Tarota. Ta sama karta w konkretnym położeniu może oznaczać szczęście, a w innym tragedię. Dlatego, jak sam mówi jego intencją jest, aby obrazy, które tworzy na kartach mogły służyć do obu scenariuszy. Przesłanie samo się odnajdzie.

Gilded Reverie Lenormand

Gilded Reverie Lenormand to talia Ciro w wersji Lenormand, popularnego systemu wróżebnego wykorzystującego 36 kart z konkretnymi symbolami i znaczeniami. Ciro Marchetti ożywił karty tej talii, nadając jej tradycyjnym symbolom nowoczesny i fantastyczny charakter. To sprawia, że talia zachowuje dziedzictwo, a jednocześnie jest atrakcyjna wizualnie i stanowi zarówno narzędzie wróżebne, jak i dzieło sztuki. Warto dodać, że każdy tarocista może mieć swoje własne sposoby interpretacji kart, co sprawia, że wróżby z talii gilded reverie mogą być bardzo zróżnicowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb. Przedstawiona talia to wersja rozszerzona talii Gilded i jest to bardzo ceniona talia Ciro Marchettiego.

Gilded Reverie Lenormand

 

Tarot Grand Luxe

Talia Ciro "Tarot Grand Luxe" jest ceniona za swoją wyjątkową estetykę i luksusowy charakter. Jest to rodzaj luksusowej talii tarota wydawnictwa U.S. Games Systems, wyróżniająca się pięknymi i szczegółowymi grafikami. Ciro Marchetti przedstawia na kartach różnorodne symbole, postacie i sceny charakterystyczne dla tarota Rider- Waite. Ta talia Ciro Marchettiego łączy tradycyjne znaczenia kart z nowoczesnym stylem artystycznym, co przyciąga zarówno miłośników tarota, jak i kolekcjonerów sztuki. Jej estetyczny wygląd i bogata symbolika czynią ją atrakcyjną zarówno jako narzędzie do wróżenia, jak i jako dzieło sztuki o luksusowym charakterze.

Tarot Grand Luxe

Gilded Tarot Royale - Pozłacany Tarot Królewski

Pozłacany Tarot Royale to wyjątkowa talia, uznawana za tarot królewski. Ciro Marchetti przedstawia w niej piękne i szczegółowe ilustracje, które łączą tradycyjne znaczenia z bogatą estetyką. Grafiki korespondują z tradycyjnymi archetypami, takimi jak "Głupiec," "Królowa" czy "Diabeł," ale posiadają dodatkowy poziom ozdobienia i wyrafinowania dzięki złotym zdobieniom na tle. Pozłacany Tarot Królewski jest rodzajem talii Tarota wydawnictwa Llewellyn Publications, której luksusowe wydanie z pozłacanymi elementami dodaje elegancji. "Gilded Tarot Royale" jest ceniony zarówno przez miłośników tarota, jak i kolekcjonerów kart wróżebnych ze względu na swój wyjątkowy wygląd i możliwości interpretacyjne.

Gilded tarot

Gilded Tarot Royale Mini - Kieszonkowy Pozłacany Tarot

Pozłacany Tarot Royale, ale jest to mini edycja talii wyżej wymienionej. Ten kieszonkowy pozłacany Tarot zachęca do podróży i oferuje swoje towarzystwo w trakcie wypraw.

Gilded tarot Mini

Tarot Snów (Tarot of Dreams)

Tarot Snów to kolejna talia, która przyniosła artyście ogrom fanów. Talia zachowuje symbole nawiązujące do mitów, legend, baśni, fikcyjnych i historycznych postaci, miejsc i przedmiotów, które witają nas w świecie snów i stanowią istnie boskiego Tarota. Włoch chciał, za pomocą tej talii, stworzyć wspomnienie snów, a także pomóc zrozumieć osobiste znaczenie snów.

Tarot of Dreams

Jak wygląda proces tworzenia kart ?

Artysta, jak sam pisze nigdy nie uważa swojego procesu twórczego za skończony, dopóki nie wyśle już gotowej talii do drukarni. Często waha się czy karty, które stworzył na pewno są godne wydania oraz poświęca bardzo dużo czasu na weryfikację swoich dzieł. Stara się, aby ilustracje przedstawiające karty Tarota były idealne.

Nad czym obecnie pracuje Ciro Marchetti?

Włoch obecnie zajmuje się projektem Voice and Vision, który ma być poniekąd projekcją wizualną, nowym wymiarem kart Tarota. Artysta oprócz samej talii kart Tarota chce stworzyć seans, coś w rodzaju filmu animowanego dla każdej karty z Wielkich Arkanów oraz Znaków Zodiaku. Do samej talii zostanie dodana w pełni ilustrowana przez niego książka. Ponadto jedna karta będzie zawierała odnośnik do prywatnej sekcji strony internetowej artysty, na której to będzie można podziwiać animowane karty oraz filmy. Wzbogacona będzie dodatkowo o poradniki medytacyjne.

Jakie współprace podejmuje Ciro Marchetti?

Ilustrator współpracuje z rozmaitymi firmami, które są pionierami na rynku talii kart Tarota. Tworzy kolaborację z U.S. Games Systems, a także Llewellyn. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się talie: Rozszerzona talia Gilded, Tarot Snów oraz Boski Tarot.

Dlaczego warto zainteresować się twórczością Ciro Marchettiego?

Jest to bez wątpienia artysta, wobec którego nie da się przejść obojętnie. Jego prace wzbogacone abstrakcją i iluzją przenoszą w inny wymiar, pozwalają patrzeć i szukać głębiej. Zawierają barwną kolorystykę oraz postaci i symbole, które trwale zapadają w pamięć. Należy dodać, że jego sztuka powstaje w długotrwałym procesie, artysta jest bezwzględnym perfekcjonistą w tym, co robi, dlatego jego prace są tak uwielbiane i cenione.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023

Polecane

Tarot Of Dreams

Tarot Of Dreams

122,10 zł brutto/1szt.2442 pkt.
Tarot Decoratif

Tarot Decoratif

97,20 zł brutto/1szt.1944 pkt.
Grand Luxe Tarot

Grand Luxe Tarot

88,90 zł brutto/1szt.1778 pkt.
Gilded Reverie Lenormand Expanded

Gilded Reverie Lenormand Expanded

92,20 zł brutto/1szt.1844 pkt.
Fin De Siècle Kipper

Fin De Siècle Kipper

101,90 zł brutto/1szt.2038 pkt.
Oracle of Visions

Oracle of Visions

72,50 zł brutto/1szt.1450 pkt.
pixel