Darmowa dostawa od 200,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lo scarabeo: karty pełne magii

2023-04-09
Lo scarabeo: karty pełne magii

Czym jest Wydawnictwo Lo Scarabeo?

Wydawnictwo Lo Scarabeo to marka kart, która jest znana na całym świecie w sektorze Tarota włoskiego, wróżbiarstwa i New Age. Powstała w 1987 roku dzięki połączeniu wiedzy kolekcjonerskiej, zamiłowania do ilustracji i gustu. W Stanach Zjednoczonych firma znana jest dzięki partnerstwu z Llewellyn, największym na świecie wydawcą New Age.

Czemu firma Lo Scarabeo zawdzięcza swoją popularność?

W ciągu ponad trzydziestu lat działalności wydawnictwo stało się światowym liderem w dziedzinie kart Tarota, oferując niezwykłe i innowacyjne talie, sygnowane przez jednych z największych artystów tego stulecia (Manara, Toppi, Pinter) i integrując swoją graficzną doskonałość z zawsze uważnymi badaniami historycznymi i symbolicznymi. W świecie kart do gry, Lo Scarabeo prezentuje kolekcjonerskie talie o jakości muzealnej, integrując ilustracje fantasy z filologicznymi reprodukcjami starożytnych, niezwykłych i rzadkich kart. Lo Scarabeo mówi o sobie: "Naszym pragnieniem jest odkrywanie świata Tarota, Duchowości i Sztuki, pod sztandarem jakości, tradycji i innowacji." Sztandarowym hasło firmy to: "Nasz świat jest mały, ale pełen magii, pasji i piękna: odkrywaj go z nami". Firma wyróżnia się kreatywnością, designem i pomysłowością graficzną oraz podchodzi do Tarota w sposób innowacyjny, starając się rozwijać i badać jego granice, zarówno symboliczne, historyczne, jak i wróżbiarskie.

Jaka jest historia Lo Scarabeo?

Firma została założona przez Pietro Alligo w 1987 roku w Turynie, gdzie do dziś znajduje się jej siedziba przy 110 Via Cigna. W ciągu ponad dwudziestu pięciu lat stała się jednym z dwóch największych producentów kart tarota na świecie, produkując między innymi prawie dwieście nowych talii kart wróżbiarskich, z których wiele zostało namalowanych przez takich mistrzów ilustracji jak Lele Luzzati, Ferenc Pinter Giorgio Trevisan, Severino Baraldi, Giacinto Gaudenzi, Iassen Ghiuselev i Atanas Atanassov, wielcy rysownicy tacy jak Hugo Pratt, Milo Manara, Benito Jacovitti, Sergio Zaniboni, Angelo Stano, Giancarlo Alessandrini, Nicola Mari, Marco Nizzoli i Giuseppe Palumbo. U podstaw pokładów zawsze leży szczegółowy projekt, czasem stworzony przez pojedynczych autorów, innym razem powierzony znanym pisarzom, jak Giordano Berti, czy autorom komiksów, jak Alfredo Castelli, Bepi Vigna czy Manfredi Toraldo.

Co obejmuje asortyment Lo Scarabeo?

Dzięki najlepszym włoskim i międzynarodowym artystom każda talia została doceniona za jakość i oryginalność. Zaangażowanie w rozwój nowych, innowacyjnych talii, przy jednoczesnym zachowaniu tradycji sprawia, że firma pozostaje ulubieńcem kolekcjonerów i czytelników. Lo Scarabeo stworzył Tarota unikalnego, który jest niebywałą zdobyczą dla kolekcjonerów Tarota. Tarot Lo Scarabeo łączy po raz pierwszy trzy tradycje: Marsyliankę, Waite-Smith i Crowley-Harris. W tym wyjątkowym, dynamicznym zespole znajdują się tematy i symbole najbardziej wpływowych talii w historii Tarota.

Tarot Alfonsa Muchy - Mucha Tarot

Tarot Alfonsa Muchy, znany również jako Tarot Muchy, to unikalna talia kart tarota zaprojektowana przez czeskiego artystę Alphonse'a Mucha (1860-1939), znanego z tworzenia pięknych ilustracji secesyjnych i plakatów artystycznych w okresie art nouveau. Talia ta jest jednym z wielu niekonwencjonalnych zestawów dostępnych na rynku.

Mucha Tarot

Klimt Tarot

Klimt Tarot, znany również jako "Golden Tarot of Klimt" lub "Klimt Tarot Cards," to piękna talia kart tarota oparta na dziełach austriackiego malarza Gustava Klimta (1862-1918). Pozłacana talia Tarota Klimta została stworzona, aby upamiętnić sztukę i styl Klimta, który jest znany z tworzenia pięknych obrazów w stylu secesyjnym. Podobnie jak w przypadku Tarot Alfonsa Muchy, Klimt Tarot łączy sztukę z tarotem, tworząc unikalną talie kart Tarota artystycznego.

Klimt Tarot

Tarot of Marseille, Tarot Marsylski

Tarot z Marsylii (Tarot de Marseille) to Tarot historyczny, ponieważ to jedna z najstarszych i najpopularniejszych talii Tarota, którą datuje się na XVIII wiek w Marsylii, we Francji. Ta talia Tarota marsylskiego to tradycyjna i klasyczna wersja, która miała znaczący wpływ na wiele innych talii Tarota różnych autorów.

Marseille Tarot

Marseille Tarot Mini, Tarot Marsylski Mini

Talia Marseille Tarot Mini to mini wydanie talii Tarota marsylskiego. Marseille Tarot Mini charakteryzuje się charakterystycznym i prostym stylem graficznym. Karty są ilustrowane na sposób tradycyjny, bez wielu dodatkowych szczegółów czy ozdobników. To jest cecha charakterystyczna talii Marsylijskiego Tarota, która ma swoje korzenie w starożytności. Te mini wydanie talii jest idealne do podróży, ze względu na swoje wymiary.

Universal Tarot Mini, Tarot Uniwersalny Mini

Talia Universal Tarot Mini to jedna z najpopularniejszych talii tarota, a zarazem kompaktowa wersja popularnej talii kart tarota, znanej jako "Universal Tarot" lub "Tarot Universel." Jest to talia, która łączy tradycyjną symbolikę talii Rider z nowoczesnym podejściem do sztuki i ilustracji.

Universal Tarot

Golden Art Nouveau Tarot, Złoty Tarot Art Nouveau

Golden Art Nouveau Tarot to najsłynniejsza talia Tarota, która łączy tradycyjną symbolikę z eleganckim i ozdobnym stylem ruchu secesyjnego Ta talia jest znana z pięknych i skomplikowanych ilustracji, które oddają esencję dekoracyjnego stylu artystycznego, który był prominentny pod koniec XIX i na początku XX wieku.

Golden Art Nouveau Tarot

Egyptian Art Nouveau Tarot

Egyptian Art Nouveau Tarot to wyjątkowa talia Tarota, która została stworzona przez artystkę Silvanę Alasię i wydana przez wydawnictwo Lo Scarabeo. Ta talia łączy elementy symboliki egipskiej ze stylem secesyjnym, tworząc wizualnie oszałamiającą i wyjątkową interpretację tradycyjnego tarota.

Egyptian Tarot

Jak przedstawia się taroty Lo Scarabeo?

Do podstawowych elementów trzech talii dodano liczne szczegóły, które rozszerzają i zwiększają potencjał wróżbiarski. Jaką talię wybrać podczas zakupu? Przy wyborze idealnej talii kart warto zwrócić uwagę na pozycję Grand Tableau Lenormand Oracle. Karty Lenormand to tak zwane "narzędzie wróżb precyzyjnych". Z jej pomocą wykonuje się wiele wróżb przepowiadających wydarzenia przyszłego tygodnia czy też miesiąca. Fantastyczną opcją jest także After Tarot, stworzona przez Pietro Alligo, Corrine Kenner i Giulia F. Massaglię. After Tarot Oferuje ona unikalną perspektywę na tradycyjną talię Rider-Waite, która ma na celu pokazanie, co dzieje się dalej w historii po wydarzeniach przedstawionych na kartach, dostarczając poczucia kontynuacji i rozwoju. . Coś dla fanatyków klasyki to Golden Universal Tarot. Autorem tej talii jest Roberto de Angelis. Jest to urozmaicona wersja klasycznego Rider- Waite niezwykle wzbogacona, przy jednoczesnym zachowaniu tradycji. Inną fantastyczną propozycją jest Thelema Tarot, którą również możemy otrzymać w wersji mini (Thelema Tarot Mini). Dla fanów japońskiej sztuki, marka wydała również Manga Tarot.Manga Tarot jest oparta na tradycyjnej symbolice, ale zawiera nawiązania do kultury japońskiej.

Nie tylko Tarot

W swojej ofercie firma posiada nie tylko talie Tarota włoskiego, ale także inne karty wróżbiarskie, zgodne z oryginalną włoską i francuską tradycją. Mogą one przyciągać szczęście i dobry los. Przy wyborze idealnej talii kart warto zwrócić uwagę na pozycję kart do wróżenia Oracle, czyli karty wyroczni. W asortymencie znajdzie się też coś dla osób, które wierzą w miłość. Amor et Psyche Oracle to talia, które wskazuje,że miłość to nie tylko same dobre chwile, ale często też smutek, tęskonta czy cierpienie. Kolejną talią Kart Lenormand jest pozycja kart do wróżenia Oracle, czyli Lenormand Oracle- Giordano Berti. Uważana za jedną z najcenniejszych zdobyczy karcianych. Przystępna nawet dla laika w tej dziedzinie, gdyż jasne reguły opracowane przez Marie Anne Lenormand pomogą każdemu wejść w swoją wróżebną przygodę. Co ciekawe była ona czytelniczką Tarota samego Napoleona Bonaparte. Kolejną pozycją wartą uwagi jest Illuminati Tarot- Erik C. Dunne. Talia dla osób niezwykle oświeconych, ceniących sobie głęboką symbolikę i przesłanie. Wspomaga nasz rozwój duchowy, nadając mu nowy metafizyczny wymiar. Atanassov Golden Botticelli Tarot to talia również wzbogacona symboliką. Tym razem chodzi tu o obrazy Botticellego, które nacechowane są nietuzinkowym przesłaniem. Piękno fizyczne przeplata się z tym duchowym i odwrotnie. Dla dorosłych Lo Scarabeo przygotowało talię kart inspirowaną kobiecym ciałem i zmysłowością. Erotic Tarot Of Manara przenosi nas w świat, w którym głównym założeniem jest hołd samego życia.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023

Polecane

Golden Tarot of Klimt Promocja

Golden Tarot of Klimt

73,35 zł brutto/1szt.1467 pkt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 81,50 zł/1szt.-10% Cena regularna: 81,50 zł brutto/1szt.-10%
Golden Botticelli Tarot

Golden Botticelli Tarot

75,60 zł brutto/1szt.1512 pkt.
Erotic Tarot Of Manara Promocja

Erotic Tarot Of Manara

58,24 zł brutto/1szt.1164.80 pkt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 68,80 zł/1szt.-15% Cena regularna: 72,80 zł brutto/1szt.-20%
Egyptian Art Nouveau Tarot

Egyptian Art Nouveau Tarot

54,30 zł brutto/1szt.1086 pkt.
pixel