Nawigacja po blogu

Najnowsze posty

Jak stawiać tarota?

 

Stawianie tarota z początku może wydawać się bardzo skomplikowane, w szczególności jeśli od razu chcemy stworzyć rozbudowaną i szczegółową wróżbę. Jednak jeśli odpowiednio zaczniemy, może okazać się, że czytanie z kart nie będzie wcale trudne, ale aby zacząć stawiać tarota, musimy najpierw wiedzieć na czym właściwie polega czytanie z kart tarota.

Czym jest stawianie tarota?

Stawianie tarota to umiejętność interpretacji symboli i znaków znajdujących się na kartach oraz łączenia tych interpretacji z naszym światem powszechnym. Czyli zrozumienie co pokazuje dana karta, o czym nam mówi i jak to się odnosi życia. Jest to również wejrzenie w głąb siebie, ponieważ interpretacja kart głównie zależy od indywidualnych i osobistych cech oraz przeżyć.

Rozkłady kart

Istnieje wiele możliwych rozkładów talii. Od najmniejszych, składających się z jedynie jednej karty, aż po duże i rozległe, wykorzystujące nawet dwie talie kart (w takim przypadku nie wykorzystujemy wszystkich kart, jednakże nadal potrzebujemy dwie talie). Możliwe rozkłady:

 • Partnerski
 • Na Decyzje
 • 12 domów
 • Krzyż celtycki
 • Czasowy
 • TAK/NIE
 • Miłosny
 • Podkowa

Dla osób początkujących poleca się rozkłady proste, wykorzystujące maksymalnie do kilku kart. Poniżej przedstawiamy kilka możliwych rozkładów:

Przykładowe rozkłady tarota

 1. Zadajemy pytanie. Wyciągamy jedną kartę. Następnie zaczynamy ją interpretować, będzie to odpowiedź na nasze pytanie. (Jeśli karta jest trudna w odczycie i nie jesteśmy pewni naszej odpowiedzi, można wyciągnąć drugą kartę, aby dopełnić interpretację).
 2. Wyciągamy trzy karty i kładziemy koło siebie. Pierwsza określa przeszłość, druga teraźniejszość, a ostatnia przyszłość. Jest to rozkład, który może podpowiedzieć jakie lekcje powinniśmy wyciągnąć z przeszłości, na czym stoimy teraz oraz czego możemy się spodziewać w przyszłości.
 3. Rozkład tak lub nie. Zadajemy pytanie zamknięte (Gdzie odpowiedź może być tylko tak lub nie). Następnie losujemy kartę - jeśli karta będzie w pozycji prostej, to odpowiedź brzmi tak. Jeżeli karta będzie w pozycji odwróconej, to odpowiedź brzmi nie.

Jak interpretować karty?

Aby dobrze zinterpretować karty warto na początku skorzystać z podręcznika, książeczki lub instrukcji, w której będą opisane znaczenia poszczególnych kart. Znajdziesz to również we wpisie na naszym blogu - kompendium wiedzy o kartach tarota.

Dodatkowo warto dać sobie czas i pooglądać dokładnie karty. Zastanowić się co widzimy na obrazku, jakie uczucia to w nas wzbudza lub jak my osobiście odbieramy tę kartę. Ważne jest aby na początku dobrać odpowiednie karty, takie aby były łatwe w odczycie.

Dodatkowe wskazówki

Przed rozpoczęciem każdej wróżby należy zastanowić się jaką mamy intencję, o co pytamy oraz przetasować dokładnie karty. Dodatkowo talię można wcześniej okadzić nad specjalnym kadzidłem lub nad zapaloną świeczką, aby mieć pewność, że karty nie posiadają złej energii.

Jak zadać odpowiednie pytanie?

Kiedy zaczynamy stawiać tarota, powinniśmy być świadomi czego chcemy się dowiedzieć. Zadawane pytania powinny być szczegółowe i dokładne. Omijamy pytania ogólne. Zamiast zadać pytanie Co powinnam robić w życiu? Lepiej zadać pytanie Czy powinnam zmienić pracę? Czy ta praca jest dla mnie odpowiednia? Czy podążam w odpowiednim kierunku w swoim życiu?.

O czym należy pamiętać

Stawiając karty pamiętajmy, że tarot to nie stuprocentowa wyrocznia. Zadaniem tarota jest pomóc dostrzec szczegóły lub pokazać sprawy z innej perspektywy, a przede wszystkim zajrzeć w głąb siebie. Ostatecznie to my podejmujemy decyzje, które zawsze mogą zmienić ciąg wydarzeń.

Wybrane karty tarota

 
Czy ten wpis na blogu był dla Ciebie pomocny?
Opublikowany w: Wróżenie z kart

Zostaw komentarz