ZMIENIAMY SIĘ DLA CIEBIE - SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ JEST CHWILOWO WYŁĄCZONE. DOTYCHCZASOWE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE JAK ZWYKLE, BEZ UTRUDNIEŃ.
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Świece sojowe - naturalny wybór dla twojego domu i zdrowia

2023-04-09
Świece sojowe - naturalny wybór dla twojego domu i zdrowia

Świece sojowe - Dlaczego są lepsze od zwykłych?

W ostatnim czasie oryginalne świece sojowe cieszą się ogromną popularnością. Zalety sojowych świec można mnożyć, jednak głównie wynika to z tego, że palą się dłużej niż świece z wosku pszczelego czy parafiny. Dodatkowo świeczka sojowa uwalnia znikome ilości dwutlenku węgla, dzięki czemu nie zanieczyszcza powietrza. Kolejną zaletą świec sojowych jest to, że nie wydzielają substancji szkodliwych ani rakotwórczych więc możemy ich używać w obecności dzieci, kobiet w ciąży czy też alergików. Dowiedz się więcej o świecach sojowych.

Ile pali się naturalna świeczka sojowa?

świece sojowe charakteryzują się długim czasem palenia. W zależności od wielkości wydajność świec sojowych może wynosić od 30 godzin aż do 50 godzin!

Swieca

Z czego składa się świeca sojowa? 

Do produkcji świecy sojowej niezbędne będzie wykorzystanie ekologicznego wosku, naturalnego wosku sojowego lub biodegradowalnego wosku sojowego. Konieczny będzie także knot drewniany lub bawełniany. Przy produkcji świec sojowych zapachowych stosuje się również olejki zapachowe, dzięki czemu po rozpaleniu świecy pomieszczenie wypełnia wybrany przez nas zapach.

Do czego wykorzystywany jest wosk świec sojowych?

Wosk sojowy wykorzystywany do robienia świec sojowych ma mnóstwo atutów. Naturalne właściwości powodują, że temperatura rozpuszczania jest znacznie niższa niż parafiny, dzięki czemu nie powoduje bolesnych oparzeń. Inną zaletą korzystania ze świec sojowych jest to, że wosku sojowego możemy używać do masażu, nawilżania skóry czy sesji relaksu, a dodatkowo zapachy rozpieszczają zmysły podczas zabiegów. Jest to również dobra alternatywa dla wegan i osób dbających o ekologię.

Jak powstaje wosk sojowy?

Producenci świec i wosków otrzymują wosk sojowy poprzez proces rozgniatania ziaren soi, które poddawane są wyciskaniu z nich oleju, a następnie utwardzaniu.

Jaki jest koszt świecy sojowej?

Zakup ekologicznej świecy sojowej ręcznie robionej to koszt, który jest uzależniony od wielkości świecy, jednak kilogram wosku to koszt około 30 złotych. Należy do tego doliczyć słoiczek lub inne opakowanie, a także koszt pracy wykonanej podczas przygotowywania. Duża świeca sojowa lub świeca w szkle to koszt ponad 100 złotych.

Jak palić świece sojowe? Świece z drewnianym knotem

Jak należy palić świece? Podczas palenia warto każdorazowo zaczekać aż wosk sojowy rozpuści się na całej powierzchni świecy. Przed zapaleniem musimy skrócić knot o około 0,5 cm. Nigdy nie można palić świecy sojowej dłużej niż 4 godziny.

Dlaczego warto wybierać naturalne świece sojowe? Ekologiczny wybór

Wosk sojowy najwyższej jakości, pozyskiwany z ziaren soi, charakteryzuje się szeregiem korzystnych właściwości, stąd świece sojowe zyskują na popularności. Jest odnawialnym źródłem, co sprawia, że produkcja jest bardziej ekologiczna w porównaniu do parafiny uzyskiwanej z ropy naftowej. Wosk sojowy topi się dłużej co przekłada się na ogólny dłuższy czas palenia, co jest zarówno ekonomiczne, jak i efektywne. Co więcej zdrowy wosk sojowy jest biodegradowalny, co oznacza, że po użyciu łatwiej rozkłada się w środowisku, a świeczki z niego wykonane generują minimalną ilość dymu, co wpływa na lepszą jakość powietrza w pomieszczeniu. Jest to bezpieczny produkt, ponieważ naturalne świece zapachowe, są wolne od toksycznych substancji, co sprawia, że w pobliżu świecy sojowej mogą przebywać nawet małe dzieci. Dodatkowo, wosk doskonale przyjmuje barwniki, umożliwiając uzyskanie różnorodnych kolorów bez konieczności stosowania sztucznych substancji, dlatego znajdziemy świece sojowe o wielu kolorach. Łatwość czyszczenia w przypadku rozlania wosku sojowego sprawia, że jest to praktyczna i estetyczna alternatywa dla innych rodzajów świec.

Czego używa się do produkcji sojowych świec zapachowych?

Najlepsze zapachowe świece do produkcji używają wyłącznie czystego wosku sojowego, a także naturalnych olejków eterycznych. Taki zapach naturalnych świec unosi się przez długi czas. Dodatkowo można znaleźć świece z kwiatami przyprawami i innymi dodatkami.

Jak przechowywać świecę sojową?

Pielęgnowane świece sojowe mogą posłużyć dużo dłużej, a dbanie jest proste i przyjemne. Musimy tylko pamiętać, aby aromatycznych świec sojowych nie wystawiać na słońce oraz przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu. Należy również po każdym paleniu zamknąć szczelnie słoiczek.

Jak wybrać najlepszą świecę zapachową?

Przy zakupie warto wybrać świece naturalne. Dodatkowo warto zwracać uwagę na składniki świec. Są one wykonane z naturalnych składników, dzięki czemu mogą być odpalane w obecności dzieci, alergików, czy pupili. W przeciwieństwie do świec parafinowych, które mogą wywoływać alergię. Dodatkowo są dobrą dekoracją domu i idealnym pomysłem na prezent. Co więcej kompozycje zapachowe dostępne na rynku pachną znacznie lepiej niż zwykłe, parafinowe, jeśli nie lubisz zapachu, możesz wybrać te bezwonne.

Świece sojowe, a tradycyjne świece? Zalety zapachowych świec sojowych

Tradycyjne świece parafinowe, a sojowe odróżnia od siebie: Sojowe to świeczki palące się dłużej niż parafinowe. Świece sojowe wykonane są z naturalnych składników, nie pochodzących od zwierząt, dlatego są idealne dla osób troszczących się o zwierzęta, a same świeczki można nazwać wegańskimi świecami zapachowymi. Kolejną z właściwości świec sojowych jest to, że są biodegradowalne i zawierają naturalne aromaty, w przeciwieństwie do parafinowych. Świeca sojowa idealnie nadaje się na wyjątkowy prezent, gdyż cieszy się ogromną popularnością.

Jaki wpływ mają tradycyjne świece na nasze zdrowie?

Świece parafinowe powodują zawroty głowy, kaszel, podrażnienia układu oddechowego, a także problemy z gospodarką hormonalną oraz przez zawartość benzenu są rakotwórcze. Odpoczynek jest mniej drowy i bezpieczny, dlatego zawsze warto korzystać ze świec sojowych.

Jak wybrać idealną świecę sojową?

Przede wszystkim przy wyborze świecy warto kierować się zapachem. Świece sojowe roztaczają silną woń, dlatego najpierw upewnij się, czy wybrany zapach ci odpowiada. Problemem świec sojowych do niedawna była ich cena, jednak przy obecnej popularności świec sojowych nie będzie ona stanowiła żadnego problemu. Warto również postawić na naturalne świece ręcznie robione, będzie to gratka dla fanów świec.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023
pixel