Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Świece sojowe - naturalny wybór dla twojego domu i zdrowia

2023-04-09
Świece sojowe - naturalny wybór dla twojego domu i zdrowia

Dlaczego warto wybrać świece sojowe?

W ostatnim czasie świece sojowe cieszą się ogromną popularnością. Zalety sojowych świec można mnożyć jednak głównie wynika to z tego, że palą się dłużej niż świece z wosku pszczelego czy parafiny. Dodatkowo świeczka sojowa uwalnia znikome ilości dwutlenku węgla, dzięki czemu nie zanieczyszcza powietrza. Kolejną zaletą świec sojowych jest to, że nie wydzielają substancji szkodliwych ani rakotwórczych więc możemy ich używać w obecności dzieci, kobiet w ciąży czy też alergików.

Ile pali się świeca sojowa?

W zależności od wielkości świece sojowe palą się od 30 godzin aż do 50 godzin! Dla porównania czas palenia świecy parafinowej jest nawet dwa razy krótszy.

Z czego składa się świeca sojowa? 

Do produkcji świecy sojowej niezbędne będzie wykorzystanie naturalnego wosku sojowego, konieczny będzie także knot drewniany lub bawełniany. Przy produkcji świec sojowych zapachowych stosuje się również olejki zapachowe, dzięki czemu po rozpaleniu świecy pomieszczenie wypełnia wybrany przez nas zapach.

Do czego wykorzystywany jest wosk świec sojowych?

Wosk sojowy ma mnóstwo atutów. Przede wszystkim temperatura topnienia wosku sojowego jest znacznie niższa niż parafiny, dzięki czemu nie powoduje bolesnych oparzeń. Dodatkową zaletą już roztopionego wosku sojowego jest to, że możemy wykorzystać go do masażu i nawilżania skóry.

Jak powstaje wosk sojowy?

Wosk sojowy powstaje poprzez proces rozgniatania ziaren soi, które poddawane są wyciskaniu z nich oleju, a następnie utwardzaniu.

Jaki jest koszt świecy sojowej?

Zakup świecy sojowej to koszt, który jest uzależniony od wielkości świecy, jednak kilogram wosku sojowego to koszt około 30,99 złotych. Należy do tego doliczyć słoiczek lub inne opakowanie na świecę, a także koszt pracy wykonanej podczas przygotowywania świecy sojowej.

Jak palić świece sojowe?

Podczas palenia świec sojowych warto każdorazowo zaczekać aż wosk sojowy rozpuści się na całej powierzchni świecy. Przed zapaleniem świecy musimy skrócić knot o około 0,5 cm. Nigdy nie można palić świecy sojowej dłużej niż 4 godziny.

Dlaczego naturalne świece sojowe palą się dłużej?

Wosk sojowy topi się w dużo niższej temperaturze niż wosk parafinowy stąd świeca sojowa pali się znacznie dłużej.

Czego używa się do produkcji sojowych świec zapachowych?

Najlepsze zapachowe świece do produkcji używają wyłącznie czystego wosku sojowego, a także naturalnych olejków eterycznych. Taki zapach naturalnych świec unosi się przez długi czas.

Jak przechowywać świecę sojową?

Pielęgnacja świecy sojowej jest bardzo łatwa. Musimy tylko pamiętać, aby nie wystawiać jej na słońce, przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu. Należy również po każdym paleniu zamknąć szczelnie słoiczek.

Co nam pomoże przy wyborze świecy? Dlaczego wybrać świecę sojową?

Przy wyborze weź pod uwagę świece sojowe. Są one wykonane z naturalnych składników, dzięki czemu mogą być odpalane w obecności dzieci, alergików, czy pupili. W przeciwieństwie do świec parafinowych, które mogą wywoływać alergię. Dodatkowo dzięki świecom sojowym stworzysz w domu niepowtarzalną atmosferę. Co więcej świece sojowe dostępne na rynku pachną znacznie lepiej niż zwykłe, parafinowe, jeśli nie lubisz zapachu, możesz wybrać te bezwonne.

Świece sojowe, a tradycyjne świece?

Tradycyjne świece parafinowe, a sojowe odróżnia od siebie: Sojowa świeca pali się dwa razy dłużej niż parafinowa Świece sojowe wykonane są z naturalnych składników, nie pochodzących od zwierząt Kolejną z właściwości świec sojowych jest to, że są biodegradowalne, w przeciwieństwie do parafinowych Świeca sojowa idealnie nadaje się na prezent, gdyż cieszy się ogromną popularnością Świeca sojowa sprawdza się również jeśli chodzi o sprzątanie pozostałości po niej, znacznie łatwiej jest po niej posprzątać niż po świecy parafinowej.

Jaki wpływ mają tradycyjne świece na nasze zdrowie?

Świece parafinowe powodują zawroty głowy, kaszel, podrażnienia układu oddechowego, a także problemy z gospodarką hormonalną oraz przez benzen są rakotwórcze.

Jak wybrać idealną świecę sojową?

Przede wszystkim przy wyborze świecy warto kierować się zapachem. Świece sojowe roztaczają silną woń, dlatego najpierw upewnij się, czy wybrany zapach ci odpowiada. Problemem świec sojowych do niedawna była ich cena, jednak przy obecnej popularności świec sojowych nie będzie ona stanowiła żadnego problemu. Warto również postawić na naturalne świece ręcznie robione, będzie to gratka dla fanatyków świec.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023
pixel