Darmowa dostawa od 200,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czym jest RWS? - Rider-Waite-Smith Tarot.

2023-09-24
Czym jest RWS? - Rider-Waite-Smith Tarot.

Czym jest Rider–Waite Tarot ?

Talia tarota Rider to niezwykle rozpoznawalny i popularny zestaw kart, który przyciąga entuzjastów ezoteryki z całego świata. Artur E. Waite stworzył karty rider waite, które zostały zilustrowane przez Pamelę Colman Smith. Stanowią one nie tylko narzędzie do przewidywania przyszłości, ale także źródło introspekcji i głębszego zrozumienia samego siebie.

Jak powstała talia tarota rider?

Arthur Edward Waite, brytyjski ezoteryk, dążył do stworzenia kart, które byłyby bardziej przystępne dla większości ludzi. W 1909 roku, we współpracy z ilustratorką Pamelą Colman Smith, stworzyli talię The Original Rider.

Talia Waite'a zupełnie odmieniła sposób, w jaki wróżenie było postrzegane. To pierwsza na świecie talia, która zaczęła pokazywać obrazowe sceny na każdej karcie w małych i wielkich arkanach. Wcześniejsze talie miały jedynie skromne symbole, co powodowało, że ich interpretacja była bardzo trudna. Dzięki temu podejściu Waite tarot wyznaczył nowy kierunek tworzenia kart.

Jak wygląda struktura talii?

Edward Waite stworzył 78 kart. Talia zawiera dwie główne grupy: małe i wielkie arkana. Małe arkanum składa się z 56 kart podzielonych na cztery kategorie, reprezentujące cztery żywioły - ziemi, wody, powietrza i ognia. Duże arkana składają się z 22 kart, które symbolizują ważne życiowe wydarzenia i etapy.

Jakie są rodzaje talii?

Smith tarot cieszy się ogromną popularnością, co skłoniło wielu twórców do stworzenia różnych odmian i modyfikacji tego klasycznego zestawu kart. Różnorodność w rozmiarach i kolorach pozwala każdemu znaleźć talię odpowiadającą jego indywidualnym preferencjom i potrzebom. Wszystkie poniższe talie są idealne do nauki tarota dla początkujących, jaki i dla zaawansowanych wróżbitów. Na liście znajdują się różne odmiany kart, takie jak, Giant Rider Waite tarot, The Original Rider Waite, Waite Radiant.

Giant Rider Waite Tarot

tarot a.e. waite giant

Talia Giant Rider to wyjątkowy wariant klasycznej talii, wyróżniający się znacznie większymi kartami niż w standardowym zestawie. Te imponujące karty są dosłownie gigantyczne, co sprawia, że ilustracje i symbolika na nich są wyraźniejsze i łatwiejsze do analizy. Talia kart tarota stworzona dla tych, którzy cenią sobie większe formaty kart, co ułatwia zgłębianie detali i wprowadza dodatkową dramaturgię.

Talia Giant Rider jest idealna do nauki tarota, a jej rozmiar kart to 10,16 x 16,5 cm.

A. E. Waite Blue Edition (Pocket)

A. E. Waite Blue Edition (Pocket)

A. E. Waite Blue Edition (Pocket) to wygodny wariant, który wyróżnia się swoim kompaktowym rozmiarem. Pomimo niewielkich wymiarów kart tarota, zachowuje on swoją esencję. Ta praktyczna wersja jest wprost stworzona do przenoszenia w kieszeni, co pozwala na łatwy dostęp do wskazówek w dowolnym miejscu i czasie. Niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz, A. E. Waite Blue Edition (Pocket) może stać się twoim wiernym towarzyszem do eksploracji tajemnic przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

The Original 1909 (Mini)

The Original 1909 (Mini)

The Original 1909 (Mini) to urocza miniaturyzowana wersja kultowej talii tarota, która oddaje hołd oryginałowi. Ten szczególny zestaw kart tarota zachowuje wierność względem pierwszego wydania Rider–Waite tarot z 1909 roku, co sprawia, że jest to prawdziwy klejnot dla miłośników przepowiadania przyszłości.

Dzięki swojemu kompaktowemu rozmiarowi jest łatwa do przenoszenia, umożliwiając dostęp do mądrości w dowolnym miejscu i czasie. Ta miniatura klasycznego zestawu kart to doskonała opcja dla tych, którzy pragną bliskiego kontaktu i chcą czerpać wskazówki z oryginalnych symboli i ilustracji. Original Rider Waite to wyjątkowy sposób na odkrywanie tajemnic wróżenia w niewielkim, ale potężnym formacie.

Radiant Rider Waite Tarot

Radiant Rider Waite Tarot

Radiant Rider-Waite Tarot to fascynujący wariant talii tarota smith, który wyróżnia się swoim wyrazistym i intensywnym kolorem. Tarot radiant wprowadza nowy poziom jasności i wyrazistości do znanych już i lubianych ilustracji tarota ridera.

Karty Waite Tarot Radiant mają żywe barwy i subtelne cienie, które dodają głębi i mocniejszego wydźwięku symbolicznym elementom. Ta odmiana jest idealna dla tych, którzy cenią sobie bogate i wizualnie ostre karty, co ułatwia ich interpretację i pozwala na jeszcze głębsze zrozumienie przesłania.

Borderless Edition

Smith-Waite Borderless Edition

Borderless Edition to wyjątkowa talia kart tarota, która wprowadza nowy wymiar do klasycznego zestawu tarota Ridera. W tej edycji brak granic wokół kart, co sprawia, że ilustracje przechodzą płynnie z jednej karty na drugą, tworząc spójną i harmonijną całość. To idealna opcja dla tych, którzy pragną jeszcze głębszego zanurzenia się w symbolice, ponieważ brak granic umożliwia bardziej swobodną analizę kart i układów. Talia waite'a to połączenie tradycji i nowoczesności, które pozwala odkrywać mądrość kart w pełnej krasie, zachowując jednocześnie wierność oryginału.

A. E. Waite - iCARDS (Interaktywne)

A. E. Waite - iCARDS (Interaktywne)

A. E. Waite - iCARDS (Interaktywne) to innowacyjna i nowoczesna interpretacja klasycznej talii tarota ridera waita, stworzona w oparciu o dzisiejsze technologie. Te interaktywne karty Tarota oferują fascynujące doświadczenie, łącząc tradycyjne znaczenie kart z zaawansowanymi funkcjami cyfrowymi. Dzięki nim, entuzjaści mogą teraz odkrywać mądrość tych kart w zupełnie nowy sposób, korzystając z interaktywnych narzędzi i aplikacji. To doskonała opcja dla tych, którzy szukają świeżego podejścia łączącego tradycję z nowoczesnością.

Artur E. Waite otworzył ścieżkę dla rozwoju , a dzięki różnorodności talii tarota smith, karty rider waite będą odpowiednie dla każdego.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023

Polecane

Smith-Waite Tarot (Borderless Edition)

Smith-Waite Tarot (Borderless Edition)

96,00 zł brutto/1szt.1920 pkt.
Tarot Von A.E. Waite – iCARDS (Interaktywne)

Tarot Von A.E. Waite – iCARDS (Interaktywne)

81,50 zł brutto/1szt.1630 pkt.
Giant Rider-Waite Tarot

Giant Rider-Waite Tarot

122,60 zł brutto/1szt.2452 pkt.
Tarot original 1909 (mini)

Tarot original 1909 (mini)

40,60 zł brutto/1szt.812 pkt.
Radiant Rider-Waite Tarot

Radiant Rider-Waite Tarot

87,00 zł brutto/1szt.1740 pkt.
pixel