Darmowa dostawa od 200,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Karty Lenormand - wszystko, co musisz wiedzieć wkraczając na ich magiczną ścieżkę

2023-04-09
Karty Lenormand - wszystko, co musisz wiedzieć wkraczając na ich magiczną ścieżkę

Czym są Karty Lenormand?

Temat kart Lenormand jest bardzo popularny w świecie ezoterycznym. To narzędzie do wróżb to alternatywny system(kartomancji), podobny do Tarota, ale różniący się celem, odczuciami i strukturą. W odróżnieniu do kart zwykłych czy Tarota, Lenormand jest znacznie bardziej praktyczną talią - skupiającą się nieco mniej na psychologicznych uczuciach, a zamiast tego na codziennych wydarzeniach. Przy użyciu kart Lenormand można zauważyć, że karty te mają tendencję do skupiania się na sprawach praktycznych - Tarot skupia się na "dlaczego", podczas gdy Lenormand skupia się na "jak". System Lenormand składa się z 36 kart w talii. Ogólnie rzecz ujmując daje więcej jasności, kiedy używa się par kart zamiast pojedynczych rysunków. W połączeniu ze znaczeniami Tarota, te dwa systemy tworzą magiczny efekt - wpływają na jaśniejszy ogólny obraz odczytu. Jeśli chcesz nauczyć się wróżyć kart Lenormand - zajrzyj do Magicznego Bloga. Tu kupisz karty Lenormand online - Orgone.pl

Kim była Marie Anne Lenormand?

Marie Anna Adelaide Lenormand, znana również jako Marie Anne Lenormand była francuską księgarką, nekromantką, wróżbitką i kartomantką o znacznej sławie w epoce napoleońskiej. We Francji Marie Lenormand jest uważana za największą kartomantkę, pod wpływem której rozwinęła się era kartomancji pod koniec XVIII wieku. Marie urodziła się 27 maja 1772 r. w Alençon w Normandii. Została osierocona w wieku pięciu lat. Uczyła się w szkole klasztornej. W 1786 roku wyjechała z Alençon do Paryża, tam też zaczęła się jej przygoda z kartami- otworzyła biuro usług wróżebnych. Przepowiednie wróżki przyniosły jej dużą popularność. Z jej usług korzystał sam Aleksander I Romanow- cesarz Rosji, Józefina- żona Napoleona Bonapartego, czy Saint Just, któremu wywróżyła szafot.

Historia powstania kart Lenormand - Marie Anne i jej karty

Podczas gdy Marie mieszkała w klasztorze miała ona swoją pierwszą wizję. Spojrzała na powierzchnię wody i tam zobaczyła obrazy, które przepowiadały przyszłość. Kobieta widziała, że siostra przełożona nie zostanie na długo w zgromadzeniu. Gdy okazało się, że przepowiednia Marie Anne się spełniła, wszyscy byli poruszeni i wstrząśnięci. Wezwano ojczyma Lenormand, aby zabrał ją z klasztoru, gdyż był to jedyny sposób, aby przywrócić ład w zgromadzeniu. Po śmierci Marie Anne Lenormand jej nazwisko została użyte do sygnowania talii 36 ilustrowanych kart znana jako "Petit Lenormand" lub po prostu "Karty Lenormand".

Skąd pochodzą wróżby kart Lenormand? Historia kart Lenormand

Pochodzenie Kart Lenormand nie jest tak naprawdę jasne. Za stworzenie talii kart uznawany jest niemiecki przedsiębiorca Johan Kaspar Hechtel. Produkował on wszelakie gry, w tym stworzył właśnie grę planszową o nazwie "Gra nadziei". Polegała ona na poruszaniu się pionkami po planszy, które to ułożona była z 36 kart. Nie był on jednak związany w żaden sposób z ezoteryką, dlatego niektórzy ezoterycy twierdzą, że gra była inspiracją, jednak kto jest prawdziwym twórcą prawdziwej talii Kart Lenormand nigdy się nie dowiemy.

Jakie są różnice między Tarotem a Lenormand?

Interpretacja kart Lenormand jest łatwiejsza. Przede wszystkim dlatego, że przy analizie kart Lenormand nie występują pozycje odwrócone. Każda karta Lenormand wskazuje konkretny symbol i co warto dodać, w Tarocie odwrócone karty wskazują na negatywność, blokady lub skrajności w odczycie. W podziale kart Lenormand są pozytywne i negatywne konotacje. Weźmy na przykład kotwicę, może ona wskazywać na odporność czy siłę, a jednocześnie może oznaczać, że ktoś nie potrafi odpuścić, że utknął w jakiejś patowej sytuacji. Tutaj to czytelnik musi interpretować działanie karty w kontekście całego odczytu.

Praca z kartami Lenormand jest bardziej praktyczna. Znaczenia danych kart dają konkretne odpowiedzi na zadawane pytania. Cechuje je pewna szczerość, która klarownie jest w stanie przepowiedzieć, co w najbliższym czasie się wydarzy. Można to nazwać urokiem kart Lenormand. Natomiast Tarot wspina się na wyżyny dogłębnych interpretacji, często nie odpowiadając w aż tak precyzyjny sposób na frapujące zagadnienia. Główną różnicą między Tarotem a Lenormand, jest to że Tarot nie odnosi się do rzeczywistości, tak jak Karty Lenormand.

Charakterystyką kart Lenormand jest struktura. Karty Tarota są podzielone na Wielkie Arkana i Małe Arkana. Wielkie składają się z 22 symbolicznych ilustracji natomiast małe z 56. Charakterystyczną cechą Tarota jest to, że dzięki swojej barwnej symbolice i odwołaniu do astrologii, numerologii, magii czy kabały pobudzają wyobraźnię i korespondują z innymi dziedzinami. Nakłada to na nie warstwy interpretacji. Natomiast w talii Marie jest podział kart Lenormand jedynie na negatywne i pozytywne oraz neutralne. Karty pozytywne Lenormand to między innymi serce, kwiaty, czy drzewo, które wskazują na dobre rzeczy. Karty negatywne lenormand to myszy lub kosa, które symbolizują nagłe zmiany lub ostrzeżenie.

Aby lepiej zrozumieć interpretacje kart Lenormand oraz znaczenia danych kart wejdź w Jak łączyć karty Lenormand?

Jak wygląda wróżenie z kart Lenormand?

Z wróżeniem Kart Lenormand poradzą sobie nawet początkujący. Warto zwrócić uwagę, że przez lata powstało mnóstwo interpretacji i podręczników kart lenormand, które mogą mieć wpływ na znaczenie. Jest kilka tradycji wróżenia: niemiecka, francuska, belgijsko- holenderska i szwedzko- niemiecka. Choć nie różnią się one gruntownie między sobą to są wyjątki, gdzie jednak interpretacje kart są zupełnie inaczej odczytywane, na przykład niedźwiedź w tradycji francuskiej oznacza odżywianie i finanse, a w belgijsko- holenderskiej opiekę nad matką i małymi. Zatem ważne jest, aby na początku ustalić, którą tradycją chcemy podążać, która jest nam po prostu bliższa.

Bardzo ważną kwestia, jeśli chodzi o wróżenie z Kart Lenormand jest kolejność. Pierwsze karty Lenormand maja inne znaczenie niż wtedy kiedy są ostatnie. Podstawową zasadą jest to, że zawsze to druga karta odczytuje pierwszą. W Kartach Lenormand panuje też pewien system, są karty pozytywne, neutralne i negatywne. Karty negatywne łagodnieją, jeśli w towarzystwie znajduje się karta pozytywna i odwrotnie, jeśli obok karty pozytywnej znajduje się karta negatywna również zostaje ona odczytana w sposób bardziej niekorzystny. Natomiast karty neutralne przejmują interpretację kart sąsiadujących, zależy, czy karta jest pozytywna czy negatywna ich interpretacja ulega zmianie. Karty negatywne Lenormand to: wąż, kosa, rózgi, myszy, krzyż, góra, lis, chmury; Karty pozytywne Lenormand to: pani, słońce, klucz, kotwica, kwiaty, statek, jeździec, bocian, pies, wieża, serce, ogród, pan, lilie, księżyc, ryby, dziecko, dom, koniczyna, niedźwiedź, gwiazdy, pierścionek Karty neutralne to: drzewo, list, książka, drogi, ptaki.

Co oznaczają klasyczne symbole na kartach Lenormand? Karty klasyczne na kartach Lenormand

Wróżbiarstwo Lenormand wykorzystuje zestaw klasycznych symboli i atrybutów z kart zwykłych, które mają swoje znaczenia. Oto krótka lista nazw kart i klasycznych symboli na kartach Lenormand oraz ich interpretacje:

 1. Skalpel (Rider): Komunikacja, nowe wiadomości, ważne informacje, przyjście lub odejście.
 2. Klepsydra (Clover): Szczęście, szczęśliwe zdarzenia, krótka okazja, szczęśliwe przypadki.
 3. Statki (Ship): Podróże, zmiana, odległe miejsca, handel, nowe możliwości.
 4. Dom (House): Rodzina, dom, bezpieczeństwo, stabilność, domostwo.
 5. Drzewo (Tree): Zdrowie, długowieczność, rozwój, korzenie, ewolucja.
 6. Chmurki (Clouds): Konfuzja, zamieszanie, niepewność, tajemnica, zamęt.
 7. Węże (Snake): Zdrada, trudności, oszustwo, nieuczciwość, konflikty.
 8. Trumna (Coffin): Zakończenie, transformacja, zmiana, koniec cyklu.
 9. Kwiaty (Bouquet): Uroda, przyjemność, prezent, sukces, nagroda.
 10. Sierp (Scythe): Nagłe zmiany, niebezpieczeństwo, konieczność cięcia, ryzyko.
 11. Kosa (Whip): Konflikty, dyskusje, konfrontacje, napięcie, walka.
 12. Ptak (Birds): Rozmowy, komunikacja, dialog, konwersacje, plotki.
 13. Dziecko (Child): Nowe początki, niewinność, małe projekty, młodość.
 14. Lis (Fox): Spryt, obłuda, oszustwo, nieuczciwość, intryga.
 15. Niedźwiedź (Bear): Siła, władza, matczyna ochrona, finanse, obfitość.
 16. Gwiazdy (Stars): Marzenia, cele, nadzieja, inspiracja, aspirowanie.
 17. Bocian (Stork): Zmiana, przemieszczanie się, nowa sytuacja, ciąża.
 18. Psa (Dog): Wierność, przyjaźń, towarzystwo, opieka, lojalność.
 19. Wieża (Tower): Izolacja, odosobnienie, władza, struktura, samotność.
 20. Ogrodzenie (Garden): Społeczność, spotkania, publiczność, wydarzenia społeczne.
 21. Góra (Mountain): Przeszkody, wyzwania, trudności, opór, zablokowanie.
 22. Ścieżka (Crossroads): Wybory, decyzje, wybieranie ścieżki, alternatywy.
 23. Myszy (Mice): Straty, zniszczenie, choroba, osłabienie, drobne kłopoty.
 24. Serce (Heart): Miłość, emocje, przyjaźń, romantyzm, pozytywne relacje.
 25. Piersi (Ring): Związki, wierność, zobowiązania, umowy, obrączka.
 26. Księżyc (Book): Tajemnice, wiedza, nauka, intuicja, nieznane.
 27. Klucze (Key): Rozwiązania, otwarcie drzwi, sukces, pewność, klucze do tajemnicy.
 28. Ryby (Fish): Pieniądze, finanse, bogactwo, przepływ, dostatek.
 29. Krab (Anchor): Stabilność, bezpieczeństwo, stałość, korzenie, podstawy.
 30. Lotos (Lotus): Duchowość, oczyszczenie, harmonia, rozwijanie się.
 31. Słońce (Sun): Sukces, światło, szczęście, optymizm, jasność.
 32. Księżyc (Moon): Intuicja, emocje, cykle, podświadomość, zmiany nastroju.
 33. Klucz (Key): Rozwiązania, otwarcie drzwi, pewność, sukces, klucz do rozwiązania.
 34. Ryby (Fish): Pieniądze, finanse, przepływ, dostatek, bogactwo.
 35. Kot (Cats): Niezależność, zmysłowość, gracja, intuicja, zmysły.
 36. Róża (Rose): Miłość, romantyzm, szlachetność, hojność, piękno.

Karty Lenormand

 Jak odczytać rozkład kart Lenormand i jak dobrze wróżyć? - Instrukcje wróżenia Lenormand

Jakie są rozkłady Kart Lenormand? Obrazy kart Lenormand pokazuja życie osoby, której wróżymy natomiast symbole Kart Lenormand na nich zawarte pozwalają odczytać najbliższą przyszłość. Podstawowy rozkład to układ dzienny, jest on najprostszy w interpretacji. Będzie on także dobrym sposobem na zaznajomienie się z kartami i nabrania doświadczenia. Najpopularniejszy sposób to rozłożenie trzech wylosowanych kart. Przed samym wróżeniem potrzebujemy zająć się kupnem kart Lenormand. Jeśli posiadamy talię to tasujemy talię, przekładamy, a następnie losujemy trzy karty i układamy obok siebie. Następny krok to interpretacja, która też może przebiegać w różny sposób. Podstawową zasadą jest to, aby ustalić, która karta będzie tą główną. Jeśli wybierzemy środkową to będzie ona głównym wydarzeniem, a karty obok będą stanowiły jej opis. Kolejny sposób to odczytywanie kart kolejno od lewej strony i łączenie pierwszej z drugą, drugiej z trzecią, a następnie pierwszej z trzecią. Ważne, aby pamiętać, że niezależnie od rozkładu karty Lenormand doskonale się dopełniają.

Jak zrozumieć znaczenie kart Lenormand?

Jest to zestaw do wróżenia, gdzie znaczenie kart Lenormand opiera się na symbolach i atrybutach z niewielką liczbą kart. Aby zrozumieć co karty Lenormand wskazują, ważne jest poznanie znaczeń każdej karty, a także zdolność analizy kart Lenormand i ich wzajemnych relacji w kontekście pytania lub sytuacji. Użycie kart Lenormand często wymaga interpretacji w połączeniach, co oznacza, że istotne jest, czy karty komplementują się lub kontrastują. Istnieją także znaczenia podstawowe dla każdej karty, które warto poznać. Jednak najważniejsze przy wróżbiarstwie Lenormand to ćwiczenie i praktyka, aby rozwijać umiejętność interpretacji i zaufać swojej intuicji podczas wróżenia.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023

Polecane

Golden Lenormand Oracle Promocja

Golden Lenormand Oracle

51,00 zł brutto/1szt.1020 pkt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 60,00 zł/1szt.-15% Cena regularna: 60,00 zł brutto/1szt.-15%
Fairy Lenormand Oracle

Fairy Lenormand Oracle

65,00 zł brutto/1szt.1300 pkt.
Rana George Lenormand

Rana George Lenormand

108,00 zł brutto/1szt.2160 pkt.
Celtic Lenormand Oracle

Celtic Lenormand Oracle

88,20 zł brutto/1szt.1764 pkt.
Old Style Lenormand

Old Style Lenormand

77,50 zł brutto/1szt.1550 pkt.
Blue Bird Lenormand Promocja

Blue Bird Lenormand

41,03 zł brutto/1szt.820.60 pkt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 54,70 zł/1szt.-24% Cena regularna: 54,70 zł brutto/1szt.-25%
Gilded Reverie Lenormand Expanded

Gilded Reverie Lenormand Expanded

92,20 zł brutto/1szt.1844 pkt.
pixel