Darmowa dostawa od 200,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rozkłady kart tarota - ogólne

2023-06-23
Rozkłady kart tarota - ogólne

Jak wróżyć z kart Tarota? Najpopularniejsze rozkłady Tarota

Podczas wróżenia korzystamy z rożnych układów kart Tarota, które indywidualnie dobieramy w zależności od pytania i sytuacji. Istnieje niezliczona liczba rozkładów kart Tarota, więc wybór jest ogromny i dla każdego znajdzie się odpowiednia opcja. Co więcej, wraz z praktyką rozkładów Tarota, możliwe jest własne stworzenie rozkładu Tarota, według indywidualnych wytycznych. Poniżej przedstawiamy proste rozkłady Tarota.

Podstawowe rozkłady kart są polecane dla początkujących oraz dla tych mniej doświadczonych osób. Istnieją różne rozkłady kart Tarota, m.in. Tarot z 3 kart, Rozkład prosty na pięć kart, Rozkład Tarota na przeszłość, Rozkład Tarota na przyszłość, rozkład tak/nie, rozkład celtycki (krzyż celtycki), rozkład podkowa i wiele innych, dla tego warto zastanowić się jaki najlepiej wybrać. Rozkład celtycki lub podkowa są zazwyczaj stosowane przez wróżki, aby mieć jak największy wgląd w nasze życie. Są to rozkłady, które potrafią odpowiedzieć na pytanie kim jesteśmy, jakie mamy cechy osobowości, ale mogą również pokazać nasze wady i zalety, pracę, naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, dlatego można nazwać je rozkładem Tarota na przeszłość przyszłość. Rozkłady te, nie odpowiadają na konkretne pytania, lecz wyznaczają ogólny zarys osobowości, skąd przychodzimy, gdzie jesteśmy oraz gdzie zmierzamy.

Aby odpowiednio przygotować się na pierwszy rozkład kart Tarota zajrzyj po więcej informacji do - Jak stawiać tarota?

 

Rozkłady kart Tarota ogólne - Jak się przygotować?

Zanim postawimy pierwszy rozkład kart Tarota, musimy posiadać odpowiednią talię, czyli naszą pierwszą talię kart Tarota. Jednymi z najbardziej polecanych kart Tarota są Rider-Waite. Dodatkowo musimy poznać symbolikę kart Tarota i rozpocząć naukę znaczeń kart Tarota, czyli kart dworskich oraz Arkanów. Jeśli nie posiadamy jeszcze talii, możemy zacząć wróżyć z kart klasycznych. Następnie potrzebujemy wybrać odpowiedni schemat rozkładu Tarota, najlepiej to zrobić decydując jaki cel i intencję posiadamy oraz jakie cechy rozkład Tarota powinien posiadać i na jakim poziomie umiemy interpretację kart Tarota. Dla rozpoczynających najlepszy będzie rozkład na trzy karty.

Dodatkowo nie polecamy odwracania kart Tarota oraz proponujemy czytanie jedynie w prostej pozycji, w ten sposób unikniemy zbyt wielu informacji na raz, a czytanie nadal pozostanie prawidłowe. Co więcej powinniśmy ustalić zasady tasowania i wyboru kart. Ważne aby zdecydować czy czytamy przypadkowo wylosowane karty Tarota czy wyciąganie kart tarota następuje od góry czy od dołu oraz czy wykorzystujemy jedynie Wielkie Arkana lub Karty dworskie.

Tarot 3 karty podstawowe zasady

Jest to jeden z najprostszych rozkładów Tarota na kilka kart. Pierwsza karta Tarota symbolizuje przeszłość, druga karta tarota teraźniejszość a trzecia karta Tarota przyszłość. Rozkład tarota na 3 karty powoli, ale bezpiecznie uczy jakie są powiązania między kartami oraz zapoznaje ze światem wróżb.

3 karty Tarota możliwe intencje

Tarot z 3 kart może zostać wykorzystany w różny sposób, w zależności od naszego celu, intencji, pytania oraz sytuacji. Można go wykorzystać jako np. rozkład miłosny na przyszłość relacji, jako schemat na zdrowie. Co więcej możemy sprawdzić finanse w tarocie z 3 kart. Aby dowiedzieć się więcej o rozkładach na miłość zajrzyj do Tarot: Rozkłady na miłość.

Rozkład trzy karty Tarota na co uważać

Podczas interpretacji rozkładu trzech kart tarota, zwracaj uwagę nie tylko na symbole, ale również na kolory, postaci, numery oraz emocje i odczucia, które się pojawiają. Twoja intuicja odgrywa istotną rolę w procesie interpretacji, więc zaufaj swoim wrażeniom i uczuciom.

Wróżenie to narzędzie do samorefleksji i rozważania, więc pamiętaj, że nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Rozkład może pomóc ci lepiej zrozumieć swoją sytuację i podjąć bardziej świadome decyzje, ale ostateczne decyzje zawsze zależą od ciebie.

Jakie są wróżby z kart tarota? Inne rozkłady Tarota oprócz 3 kart

Rozkład "12 domów"

Rozkład 12 domów jest najbardziej popularnym i obszernym rozkładem. Wymaga on więcej czasu i lepszej znajomości kart. Jednakże wiele informacji można z niego wyczytać. Służy on do pełnej analizy danej osoby - od osobowości po karierę i relacje.

Każda karta odpowiada jednemu z domów.

 1. Karta określa daną osobę - charakter, osobowość.
 2. Karta określa wartości materialne - co posiadamy, jak pracujemy.
 3. Karta określa sposób komunikacji, najbliższe otoczenie i zainteresowania.
 4. Karta określa rodzinę - jaką posiadamy i jaką chcemy tworzyć.
 5. Karta określa kreatywność, twórczość oraz miłość i związki.
 6. Karta określa sposób w jaki radzimy sobie z życiem codziennym, obowiązkami oraz choroby i zdrowie.
 7. Karta określa wszystkie umowy, układy w tym związki małżeńskie i wrogowie.
 8. Karta określa stosunek do życia, do okultyzmu. Mówi o stosunku i przeżyciach związanych ze śmiercią.
 9. Karta określa filozofię życia, podejście do religii.
 10. Karta określa karierę, status i pracę.
 11. Karta określa towarzystwo jakim się otaczamy, jak spędzamy czas wolny oraz określa cele w życiu.
 12. Karta określa podświadomość - nasze lęki i ograniczenia.

Karty 1, 5, 9 dotyczą bezpośrednio "JA".

Karty 2, 6, 10 dotyczą pracy, pieniędzy i zdrowia.

Karty 3, 7, 11 dotyczą komunikacji, relacji, planów i marzeń.

Karty 4, 8, 12 dotyczą emocji, uczuć, oraz nieświadomości.

Do czego służy “Krzyż Celtycki” i jak go stawiać? tarot rozkład celtycki

Krzyż Celtycki jest jednym z najbardziej popularnych i rozpowszechnionych rozkładów na całym świecie. Jest to rozkład dosyć obszerny, dzięki czemu doskonale ukazuje całą sytuację oraz dostarcza wielu informacji na raz. Wiele wróżek korzysta z tego schematu stawiając karty klientom.

Jak czytać karty w rozkładzie "krzyż celtycki"?

 1. Karta symbolizuje nasz problem lub sytuację, w której się znajdujemy.
 2. Karta symbolizuje wpływy z zewnątrz, osoby lub czynniki zaangażowane w główny problem.
 3. Karta symbolizuje powód dlaczego znaleźliśmy się w danej sytuacji, podświadome pragnienia, wierzenia lub wartości.
 4. Karta symbolizuje przeszłość, która miała wpływ na naszą obecną teraźniejszość.
 5. Karta symbolizuje główną osobę, której dotyczy rozkład, zazwyczaj “Nas Samych” oraz uświadomione pragnienia, cele i oczekiwania związane z daną sytuacją.
 6. Karta symbolizuje najbliższą przyszłość.
 7. Karta symbolizuje podejście do problemu, stanowisko, rolę lub punkt widzenia jaki osoba przyjmuje w związku z daną sytuacją.
 8. Karta symbolizuje postawę naszego otoczenia, czyli jakie podejście do sytuacji oraz zdanie mają osoby z zewnątrz.
 9. Karta symbolizuje obawy lub nadzieje osoby w związku z daną sytuacją.
 10. Karta wskazuje na możliwy rezultat rozwiązania danej sytuacji lub problemu.

Rozkład Krzyż Celtycki

Rozkład Tarota na przyszłość

Rozkłady czasowe są rodzajem rozkładów ogólnych. Są one wyznaczone w określonych ramach czasowych. Pozwalają na przygotowanie się na wyznaczony okres. Mogą wskazywać nadchodzące zmiany w różnych sferach życia. Są to na przykład zbliżające się do naszego życia przeszkody, decyzje, osoby, wyzwania, zainteresowania, choroby i wiele innych. Wyróżniamy w tym kilka rozkładów.

Rozkład "Roczny"

Jest to podstawowa forma rozkładu na najbliższy zbliżający się rok. Najlepiej stawiać ten rozkład w okresie sylwestrowo- noworocznym. Dzięki niemu możemy się dowiedzieć co stoi na naszej drodze (mogą to być sytuacje związane z relacjami, zdrowiem, pracą etc.) oraz lepiej przygotować na nadchodzący czas.

Karty od 1 do 12 po kolei symbolizują każdy kolejny miesiąc roku. ( 1 - styczeń, 12 - grudzień ). Trzynasta karta symbolizuje osobę, której dotyczy rozkład.

Rozkład Tarota na kilka kart "Miesięczny"

Jest to układ kart Tarota pozwalający określić zbliżający się miesiąc. Pokazuje on co może nas spotkać w wyznaczonym czasie. Najlepiej stawiać rozkład pod koniec miesiąca lub na samym jego początku.

Karty od 1 do 4 symbolizują kolejne tygodnie danego miesiąca.

5. Karta symbolizuje ogólny motyw całego miesiąca.
6. Karta symbolizuje cele do osiągnięcia lub lekcje do przejścia w danym miesiącu.
7. Karta symbolizuje wszystko co nam sprzyja w danym miesiącu.
8. Karta symbolizuje jak zakończy się dla nas dany miesiąc.
9. Karta symbolizuje przeszkody, które staną na drodze w danym miesiącu.

Proste rozkłady Tarota, Rozkład tygodniowy

Jest to prosty rozkład pozwalający określić nadchodzący tydzień. Najlepiej robić go pod koniec tygodnia lub na samym początku. Pozwala on na przygotowanie się na najbliższy tydzień. Karty od 1 do 7 symbolizują kolejne dni tygodnia. Ósma karta symbolizuje ogólną atmosferę / motyw danego tygodnia.

Karta "Dnia"

W tym rozkładzie potrzebna jest jedynie jedna karta. Wylosowana karta jest przesłaniem dla nas na dany dzień. z tego rozkładu warto korzystać codziennie o poranku.

Dodatki

W zależności od rodzaju rozkładu można dodać dodatkowe karty w celu głębszej analizy. Poniżej znajduje się kilka propozycji:

 1. Dodać dwie karty - odpowiednio dla przeszkód i rady.
 2. Jeśli dana karta w rozkładzie jest trudna w interpretacji, dodać drugą kartę w celu pomocy.
 3. Zadać dodatkowe pytanie i dołożyć jedną kartę.
 4. Na koniec czytania wyciągnąć jedną kartę anielską w celu odczytu przesłania "Od Aniołów" - więcej o kartach anielskich dowiesz się z KARTY ANIELSKIE - WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ

Tarot, co oznaczają jego karty? Jak prawidłowo interpretować karty Tarota

Aby dokładnie zinterpretować karty potrzeba odpowiedniej ilości czasu, tak aby na spokojnie poprzyglądać się kartom, zauważyć połączenia, zależności i wpływy. Więcej o znaczeniu kart można przeczytać w Kompedium wiedzy o kartach. Należy pamiętać również, że na interpretację wpływa wiele czynników, a tarot ma służyć jako wskazówka, a nie stuprocentowa wyrocznia przyszłości.

Czy chcesz wybrać swoją pierwszą talię ? - Zajrzyj do kategorii karty Tarota

Rozkład kart tarota a przyszłość

Warto pamiętać, że wróżenie, w tym rozkłady kart Tarota ogólne to jedynie narzędzie do samorefleksji i rozważania, a nie przepowiedni przyszłości. Ostateczne decyzje zawsze zależą od Ciebie, a karty mogą pomóc zrozumieć sytuację i podjąć bardziej świadome wybory. Praktyka rozkładów tarota i doświadczenie w interpretacji kart Tarota pomogą ci lepiej zrozumieć ich znaczenie i zwiększyć skuteczność wróżenia.

Podsumowanie karty Tarota dla początkujących

Wróżenie z kart Tarota to praktyka oparta na wykorzystaniu rozkładów Tarota i odpowiedniej interpretacji kart, które reprezentują różne aspekty życia i sytuacje. Istnieje wiele różnych rozkładów kart Tarota, które można dostosować do swoich potrzeb i celów. Dla początkujących wróżbitów zalecany jest rozkład na trzy karty, który obejmuje teraźniejszość, przeszłość i przyszłość. Schematy rozkładu Tarota obejmują różne układy, takie jak "Układ Celtycki," "Roczny," "Miesięczny," "Tygodniowy," "Dnia" i wiele innych, które pozwalają na głębszą analizę konkretnych kwestii i czasowych ram. Dodatkowo jest możliwe tworzenie rozkładu Tarota dodając nadmiarowe karty.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023

Polecane

Sun and Moon Tarot

Sun and Moon Tarot

79,90 zł brutto/1szt.1598 pkt.
Golden Art Nouveau Tarot

Golden Art Nouveau Tarot

97,90 zł brutto/1szt.1958 pkt.
Erotic Tarot Of Manara Promocja

Erotic Tarot Of Manara

58,24 zł brutto/1szt.1164.80 pkt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 68,80 zł/1szt.-15% Cena regularna: 72,80 zł brutto/1szt.-20%
Hieronymus Bosch Tarot

Hieronymus Bosch Tarot

131,60 zł brutto/1szt.2632 pkt.
Tarot of Mystical Moments Promocja

Tarot of Mystical Moments

89,92 zł brutto/1szt.1798.40 pkt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 91,40 zł/1szt.-1% Cena regularna: 112,40 zł brutto/1szt.-20%
pixel