Darmowa dostawa od 200,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

U.S. Games Systems - tarot jakiego jeszcze nie znacie

2023-04-09
U.S. Games Systems - tarot jakiego jeszcze nie znacie

Czym zajmuje się wydawnictwo U.S. Games Systems Inc ?

Wydawnictwo U.S. Games Systems Inc to wiodąca firma produkująca najpopularniejsze talie kart do tarota (tarot cards), kart wyroczni i Lenormand. Zajmuje się ona również wydawaniem gier. Została założona w 1968 roku przez Stuarta R. Kaplana, a jej główny budynek znajduje się w Stamford, w stanie Connecticut. Wydała już setki różnych zestawów kart, w tym słynnego Tarota Ridera Waite'a. Asortyment U.S. Games Systems to nie tylko talie kart wróżebnych, ale i innych. Zazwyczaj są one sprzedawane w sklepach detalicznych, księgarniach, sklepach z pamiątkami, a także sklepach oferujących produkty ezoteryczne. Ogólnym celem firmy jest wprowadzanie na rynek unikatowych kart wróżebnych, gier karcianych, a także produktów książkowych.

 

Jaka jest historia firmy U.S. Games Systems Inc?

U.S. Games Systems Inc swoją działalność rozpoczęła poprzez amerykańską dystrybucję europejskich kart do wróżenia. Jako, że cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem oraz generowały wysoką sprzedaż, Stuart R. Kaplan postanowił, że sam zajmie się wydawaniem kart. W 1971 roku firma uzyskała prawa do wydania talii Rider-Waite Tarot. Jej niezwykła popularność przyniosła pierwszy, ogromny sukces firmie. W latach 70 firma zaczęła zajmować się także wydawaniem książek o historii tarota. W 2009 roku U.S. Games Systems wyprodukowało pamiątkowy zestaw pudełkowy Tarota Ridera-Waite'a. Zawierał on karty Pameli Colman Smith, jej wybór grafik oraz biografię, napisaną przez Kaplana. Nosi ona tytuł Pamela Colman Smith: The Untold Story. Był on zafascynowany jej twórczością, zaangażowaniem w Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku, a zwłaszcza współpracą z okultystą Arthurem Edwardem Waite’em przy tworzeniu talii Rider- Waite Tarot Cards.

Czym obecnie zajmuje się wydawnictwo?

Dziś US Games Systems jest uznanym liderem w publikowaniu i marketingu kart wróżebnych i powiązanych produktów, gier karcianych dla dzieci, tematycznych kart do gry i pięknych kart do gry. Cała linia produktów charakteryzuje się wysoką jakością ilustracji, fotografii, opakowania i projektu produktu. Karty do gry były i nadal są pasją założyciela i prezesa firmy. To silne pragnienie dzielenia się z innymi wysokiej jakości drukowanymi kartami do gry jest ucieleśnione w kulturze i tkance U.S. Games Systems. Dlatego też firma wydaje talie Tarota wszechczasów.

Jak wygląda logo firmy?

Logo firmy to sylwetka The Fool (Głupiec). Została ona zaczerpnięta z rysunku wspomnianej już klasycznej talii Waite Smith.

Jakie talie oferuje wydawnictwo U.S. Games Systems?

Wydawnictwo w swojej ofercie ma naprawdę szeroki asortyment. Dosłownie kilkaset talii w tym wiele, których się już nie wydaje. Możemy znaleźć zarówno karty Tarota, karty wyroczni, karty Lenormand oraz wiele innych.

Wśród klasycznych talii Tarota znajdziemy tradycyjnego Tarota Edwarda Waite m.in. Smith-Waite Tarot Deck lub Rider Waite Tarot. Dodatkowo w asortymencie są talie z tradycją francuską czyli tarot marsylski oraz Thot Tarot autorstwa Aleistera Crowleya, które zawierają elementy kabały, numerologii czy astrologii. Firma wydaje również karty Lenormand i karty wyroczni, np. Fairy Tale Lenormand lub Dreaming Way Lenormand.

Istnieje jeszcze wiele innych, wartych uwagi kart, opartych na różnych, ciekawych motywach m.in Reflektive Tarot, Deviant Moon Tarot, Celestial Tarot czy Visions Tarot. Zostało stworzonych również wiele kart opartych na motywie natury, np. Dog Tarot, Cat's Eye Tarot lub Spiritsong Tarot. Oto tylko niektóre z pozycji, na które warto zwrócić uwagę:

Dreamkeepers Tarot

Dreamkeepers Tarot to rodzaj wyjątkowej talii Tarota zaprojektowanej przez Liz Houston i Kelly Bulkeley, zainspirowanej snami, marzeniami i świadomością snu. Każda karta w tej talii ma za zadanie oddać symboliczny przekaz związany z doświadczeniami snu, podświadomością i zjawiskami sennymi. W przeciwieństwie do tradycyjnych talii, Dreamkeepers Tarot oferuje innowacyjne i kreatywne ilustracje, które stanowią most między światem snu a rzeczywistością. Ta talia jest doskonałym narzędziem do interpretacji snów i pracy nad rozwojem osobistym, a także do zgłębiania tajemniczych aspektów ludzkiej psychiki. Można ją nazwać talią Tarota wszechczasów.

Dreamkeepers Tarot

Tarot Decoratif Deck

Tarot Decoratif, to odnowiona i artystycznie przeinterpretowana wersja tradycyjnej talii. Jest to niecodzienna talia kart autorstwa Ciro Marchetti i jest znana z niezwykłych, ilustracyjnych kompozycji, które łączą elementy tradycyjnego tarota marsylskiego z nowoczesnym stylem artystycznym. Grafiki kart Tarota zachowują symbole i koncepcje z francuskiej historii, ale jednocześnie dostarczają nowego, pięknego spojrzenia na te archetypowe obrazy. Tarot Decoratif deck jest często wybierana przez osoby, które cenią zarówno tradycję, jak i nowoczesną estetykę, ponieważ łączy w sobie obie te wartości.

Tarot Decoratif

Apprentice Tarot Deck

Apprentice Tarot Deck, to talia Tarota zaprojektowana przez Sally Annett. Jest to przystępna i przyjazna dla początkujących wersja klasycznej talii Tarota. Znaczenia kart oparte są na kluczowych symbolach i archetypach znanych w systemie Tarota Rider, ale są przedstawione w bardziej uproszczony sposób, co ułatwia ich interpretację, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z wróżeniem. Grafiki kart Tarota zawierają jasne i wyraziste ilustracje, co pomaga zrozumieć ich znaczenie i przesłanie. To doskonała talia dla tych, którzy chcą nauczyć się tarota lub potrzebują bardziej zrozumiałego narzędzia do wróżenia i rozwoju duchowego.

Apprentice Tarot

Folklore Tarot

Folklore Tarot to talia kart Tarota autorstwa Jessica Fein, to unikalna i artystyczna opcja. Jest to przykład wyjątkowej talii Tarota wykorzystującej motywy z kultury i folkloru z różnych regionów świata. Każda karta jest bogato ilustrowana i nasycona symboliką kulturową, co nadaje jej niepowtarzalny charakter. Folklore Tarot łączy tradycyjne znaczenie kart tarota z systemu Tarota Rider, opowiadającą historie związane z różnymi mitami, legendami i tradycjami ludowymi. Ta nie do końca klasyczna talia Tarota jest doskonałym narzędziem do pogłębiania wiedzy o różnych kulturach i sposobach myślenia, a także do analizy własnych doświadczeń i rozwoju duchowego.

Folklore Tarot

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023

Polecane

Crowley Thoth Tarot Large

Crowley Thoth Tarot Large

116,10 zł brutto/1szt.2322 pkt.
Crowley Thoth Tarot (Premier Edition)

Crowley Thoth Tarot (Premier Edition)

134,80 zł brutto/1szt.2696 pkt.
Tarot Of Dreams

Tarot Of Dreams

121,20 zł brutto/1szt.2424 pkt.
The Herbcrafter's Tarot

The Herbcrafter's Tarot

102,60 zł brutto/1szt.2052 pkt.
Apprentice Tarot

Apprentice Tarot

98,90 zł brutto/1szt.1978 pkt.
Angel Reading Cards Promocja

Angel Reading Cards

67,38 zł brutto/1szt.1347.60 pkt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 112,30 zł/1szt.-40% Cena regularna: 112,30 zł brutto/1szt.-40%
Puste Karty - Stwórz własną talię tarota

Puste Karty - Stwórz własną talię tarota

36,50 zł brutto/1szt.730 pkt.
Universal Waite w Puszcze Promocja

Universal Waite w Puszcze

56,68 zł brutto/1szt.1133.60 pkt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 83,00 zł/1szt.-31% Cena regularna: 87,20 zł brutto/1szt.-35%
pixel